فعالیت های تابستانه کانون پرورش فکری ایلام اول تیر آغاز می شود

مهدی جمالی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: این کلاس ها در بخش های مختلف ادبی، هنری، فرهنگی، فعالیت های ویژه، فعالیت های خاص اسلامی و علمی برای سنین ۶ تا ۱۶ سال برگزار می شود. وی افزود: دانش آموزان در اوقات فراغت تابستانه در زیربخش های این کارگاه ها […]

مهدی جمالی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: این کلاس ها در بخش های مختلف ادبی، هنری، فرهنگی، فعالیت های ویژه، فعالیت های خاص اسلامی و علمی برای سنین ۶ تا ۱۶ سال برگزار می شود.

وی افزود: دانش آموزان در اوقات فراغت تابستانه در زیربخش های این کارگاه ها شرکت کرده و با سرگرمی ها و مباحث مختلف آشنا می شوند و علاوه بر سپری کردن تابستان در محیطی سالم اقدام مهارت های جذاب در حوزه های مختلف را نیز فرا می گیرند.

جمالی یادآور شد: در این کارگاه های آموزشی موضوع هایی چون کتابخوانی، نقد کتاب، تفکر خلاق با محوریت قرآن آموزی، رباتیک، نجوم، کاردستی، قصه گویی، نمایش، نقاشی، سرود، خوشنویسی، پویانمایی، سفالگری، هنرهای بومی، عکاسی، نوشتن، محاسبه با چرتکه، مهارت های زندگی، هنرهای تجسمی، و … به بچه ها آموزش داده می شود.

وی گفت: هزینه شرکت بچه ها در این کارگاه های آموزشی رایگان است اما در کنار این آموزش ها یک سری کارگاه های تخصصی ویژه والدین نیز برگزار می شود که شرکت در این کارگاه های تخصصی دارای شهریه است که بسته به نوع و محتوای کارگاه شهریه شرکت در این کلاس ها متغیر است.

وی گفت: در کنار کارگاه های آموزشی کانون برای بچه ها فعالیت های ویژه ای چون بازدیدهای علمی و فرهنگی، ورزشی، سفرهای زیارتی، برنامه های مناسبتی و … را برگزار می کند تا اعضای کانون تابستان پربار و هدفمندی را طی کنند.

جمالی اظهار داشت: کلاس های تابستانه اوقات فراغت دانش آموزان از اول تیرماه تا پایان شهریورماه هر روز در مراکز کانون دایر است هرچند این مراکز در طول سال به طور دائم برای بچه های عضو کانون برانامه های متنوع و فراگیر اجرا می کند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام دارای ۱۸ مرکز ثابت و سه مرکز سیار شهری و روستایی و یک کتابخانه پستی با هفت هزار عضو ۶ تا ۱۶ سال است./ایرنا