استانداران زاگرس نشین در ایلام گرد هم می آیند

مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام در این خصوص به خبرنگار ما گفت: فردا سه‌شنبه ۲۸ خرداد، استان ایلام میزبان وزیرجهاد کشاورزی، استانداران، رؤسای مجمع نمایندگان، رؤسای سازمان جهاد کشاورزی و مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری ۱۱ استان حوزه زاگرس خواهد بود. آیت قیصر بیگی افزود: جنگل‌های زاگرس و مسائل فراوری این سرمایه عظیم و […]

مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام در این خصوص به خبرنگار ما گفت: فردا سه‌شنبه ۲۸ خرداد، استان ایلام میزبان وزیرجهاد کشاورزی، استانداران، رؤسای مجمع نمایندگان، رؤسای سازمان جهاد کشاورزی و مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری ۱۱ استان حوزه زاگرس خواهد بود.

آیت قیصر بیگی افزود: جنگل‌های زاگرس و مسائل فراوری این سرمایه عظیم و برگزاری نشست اقتصاد مقاومتی استان با حضور وزیر جهاد کشاورزی و استانداران از برنامه‌های مهم این گردهمایی است.

مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام تاکید کرد: در این نشست استانداران، رؤسای مجمع نمایندگان، رؤسای سازمان جهاد کشاورزی و مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان‌های آذربایجان غربی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و همدان حضور خواهند داشت.

زاگرس رشته کوهی در غرب و جنوب ایران است این رشته‌کوه از کرانه‌های دریاچه وان در ترکیه آغاز و پس از گذشتن از استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، همدان، ایلام، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و لرستان تا استان‌های فارس، کرمان و هرمزگان ادامه می‌یابد، دامنه این رشته کوه به شمال عراق نیز امتداد دارد.

۱۱ درصد از مجموع جنگل‌های رویشگاه زاگرس در ایلام قرار دارد که به علت این گستردگی به ‘عروس زاگرس’ شهرت یافته است.

نزدیک به ۸۷ درصد از گستره طبیعی استان ایلام را عرصه‌های جنگلی و ملی تشکیل می‌دهد، حدود ۱۱۰ هزار هکتار از مجموع ۶۷۰ هزار هکتار جنگل‌های بلوط استان ایلام به سبب وقوع پدیده گرد و غبار، کاهش بارندگی، آفت ها و بیماری‌های انگلی در سال‌های گذشته دچار خشکیدگی شده است./ایرنا