۲۰ هزار میلیارد تومان وام به شرکت های دانش بنیان پرداخت شد

«سورنا ستاری» عصر سه شنبه در حاشیه آئین افتتاح مرکز نوآوری و شتابدهی سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در طول سال‌های گذشته، حوزه‌های کارآفرینی و اشتغال در دانشگاه علوم پزشکی تغییرات ویژه ای را شاهد بوده که نتیجه آن در این مرکز به خوبی نمایان است. وی ادامه داد: در […]

«سورنا ستاری» عصر سه شنبه در حاشیه آئین افتتاح مرکز نوآوری و شتابدهی سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در طول سال‌های گذشته، حوزه‌های کارآفرینی و اشتغال در دانشگاه علوم پزشکی تغییرات ویژه ای را شاهد بوده که نتیجه آن در این مرکز به خوبی نمایان است.
وی ادامه داد: در این مرکز حتی مهندسان رشته فنی نیز دست به کار شده و شرکت‌ها و استارتاپ های خود را در حوزه شتابدهی سلامت اداره می‌کنند.
وی با اشاره به نقش مهم آذربایجان شرقی در تحقق اقتصاد دانش بنیان گفت: این استان دانشگاه‌های بسیار خوبی داشته و از سوی دیگر فرهنگ کارآفرینی در آن حاکم بوده و به عبارتی کارآفرینی در نگاه مردم این خطه یک ارزش است و این امر در زمینه اقتصاد دانش بنیان بسیار تأثیرگذار است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: با توجه به اینکه دانشگاه‌ها و نیروی انسانی پتانسیل بالایی برای اقتصاد دانش بنیان محسوب می‌شوند، ما نیز حامی این پتانسیل‌های انسانی و ایده‌ها و کالاهای نوآورانه هستیم.
ستاری اظهار امیدواری کرد که امسال تعداد شرکت‌های دانش بنیان و میزان فروش آنها با افزایش چشم گیری روبرو شود.
وی افزود: در شرایطی که تحریم‌ها سبب شده تا بسیاری از شرکت و کارخانه‌ها با مشکل خرید قطعات روبرو شوند، شرکت‌های دانش بنیان دست به کار شده و میزان تقاضا از این شرکت‌ها نیز بسیار افزایش یافته و خوشبختانه مشکل بازار ندارند.
معاون علمی رئیس جمهوری با بیان اینکه آنچه در اقتصاد دانش بنیان اهمیت دارد، پول نیست، گفت: باید بخش خصوصی را وارد عمل کنیم؛ ما نیز در رابطه با تسهیلات کم بهره می‌توانیم یاری دهنده این شرکت‌ها باشیم.
وی ادامه داد: سال گذشته ۲۰ هزار میلیارد تومان فقط از طریق بانک‌ها به شرکت‌های دانش بنیان اختصاص یافته بود که باید به آن کمک‌های انجام شده از طریق صندوق پژوهش و فناوری را اضافه کنیم.
ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهور در جریان بازدید از منطقه آزاد ارس و مرکز رشد واحدهای فناور، و هم زمان با آغاز به کار صندوق پژوهش و فناوری ارس مبلغ ۱۸ میلیارد تومان برای تقویت صندوق از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور اختصاص داد.
پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، منطقه آزاد ارس، صندوق نوآوری و شکوفایی و شرکت همگامان سیستم، سرمایه گذاران این صندوق می‌باشند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری امروز سه شنبه سفره یکروزه ای به آذربایجان شرقی داشت که در آن مرکز نوآوری و شتاب دهی سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز را با ۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری و ۲ هزار مترمربع زیربنا افتتاح کرد.

ستاری امروز همچنین ساختمان جدید مرکز رشد فناوری دانشگاه تبریز را افتتاح کرد.
وی از نمایشگاه خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی دانشگاه هنر تبریز نیز دیدن کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همچنین در عزیمت به منطقه آزاد ارس برای بازدید از فعالیت شرکت‌های دانش بنیان این منطقه، از فعالیت ۲ شرکت دانش بنیان در شهرک سرمایه گذاری خارجی تبریز نیز بازدید کرد./ایرنا