مددجویان سیل زده ایلام از تیرماه کمک بلاعوض دریافت می کنند

نسرین شهبازی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ما افزود: سه میلیارد ریال از محل اعتبارهای وزارت کشور برای حمایت از مددجویان مناطق سیل زده استان اختصاص یافته است. وی ادامه داد: این اعتبار با سرانه بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون ریال برای تعمیر مسکن مددجویانی که منازل آنها بر اثر سیل تخریب […]

نسرین شهبازی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ما افزود: سه میلیارد ریال از محل اعتبارهای وزارت کشور برای حمایت از مددجویان مناطق سیل زده استان اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: این اعتبار با سرانه بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون ریال برای تعمیر مسکن مددجویانی که منازل آنها بر اثر سیل تخریب و یا خسارت دیده پرداخت خواهد شد.

شهبازی همچنین از اختصاص یک هزار سهمیه وام قرض الحسنه برای مددجویان مناطق سیل زده استان خبر داد و یادآور شد: این تعداد وام از سوی بانک رفاه و توسعه تعاون اختصاص یافته است.

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی، اشتغال و مؤسسه‌های خیریه اداره کل بهزیستی ایلام تاکید کرد: این تسهیلات قرض الحسنه با سرانه ۵۰ میلیون ریال برای تأمین لوازم ضروری زندگی و سایر نیازهای مددجویان سیل زده به آنها پرداخت خواهد شد.

وی همچنین از اهدا ۶۶ سرویس کامل لوازرم ضروری از سوی بنیاد برکت برای مددجویان سیل زده زیر پوشش خبر داد و اضافه کرد: این لوازم شامل یخچال، کولر، اجاق گاز، سرویس غذاخوری، پتو و فرش است.

شهبازی افزود: این لوازم بین ۶۶ خانوار مددجوی آسیب دیده از سیل دو شهرستان دره شهر و سیروان توزیع شده است.

سیل فرودین ماه امسال اگرچه خوشبختانه تلفات جانی نداشت اما خسارت‌های گسترده‌ای به زیرساخت‌ها و تأسیسات این استان وارد کرد که بیشترین خسارت‌ها مربوط به دو شهرستان دره شهر و سیروان است./ایرنا