کشفیات مخدرهای صنعتی در دهلران ۲۰۰ درصد افزایش یافت

مجید عسگری در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر دهلران گفت: امروز تغییر مصرف مواد مخدر از جامعه مردان به سمت جامعه زنان و کاهش سن مصرف مواد مخدر بیشتر به پیشگیری، آگاه سازی و ایمن سازی نسل نوجوان و جوان جامعه نیاز دارد. وی پیشگیری را به مراتب کم هزینه تر و موثرتر از […]

مجید عسگری در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر دهلران گفت: امروز تغییر مصرف مواد مخدر از جامعه مردان به سمت جامعه زنان و کاهش سن مصرف مواد مخدر بیشتر به پیشگیری، آگاه سازی و ایمن سازی نسل نوجوان و جوان جامعه نیاز دارد.
وی پیشگیری را به مراتب کم هزینه تر و موثرتر از مبارزه با مواد مخدر ذکر کرد و افزود: پیشگیری و کارهای فرهنگی به مراتب از اقدامات مقابله ای تاثیرگذار تر و نتیجه بخش تر است.
فرماندار دهلران تاکید کرد: نتیجه جلسات و تصمیمات شورای مبارزه با مواد مخدر در شهرستان باید کارساز، موثر، با احساس مسئولیت و نتیجه بخش در جامعه باشد و آثار این تصمیمات منجر به کاهش آسیب های ناشی از مواد مخدر در جامعه شود.
عسگری اقدامات مبارزه با مواد مخدر در شهرستان را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: افزایش ۳۰۰ درصدی کشفیات تریاک ،۲۰۰ درصدی مواد صنعتی، ۹۰ درصدی افزایش دستگیری ها و ۱۰۰ درصدی توقیف خودروهای حامل مواد مخدر از این نمونه هاست که نشان از عزم دستگاه های دخیل در امر مبارزه با مواد مخدر دارد.
وی درباره تغییر رویکرد اعتبارات این حوزه گفت: اعتبارات این حوزه به سازمان های مردم نهاد اختصاص می یابد و این سازمان ها می توانند با فعالیت بیشتر و بهتر و حضور جدی در بحث پیشگیری نقش موثری ایفا کنند.
فرماندار دهلران تاکید کرد: شورای مبارزه با مواد مخدر استان هر سه ماه یکبار اعتبارات اختصاص یافته به دستگاه ها را ارایه و دستگاه ها نیز گزارش عملکرد خود را به کمیته مبارزه با مواد مخدر شهرستان بیان کنند.
عسگری با اشاره به در پیش بودن هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر از یکم تیرماه تا هفتم تیرماه گفت: همه باید در این هفته بصورت منسجم و با هماهنگی و همکاری بیشتر برنامه های لازم را تدوین و اجرایی کنند.
رئیس بهزیستی دهلران هم گفت: سال گذشته ۲۳۳ نفر در مرکز ترک اعتیاد شهرستان مراحل ترک را انجام و برای تعداد ۳۳ نفر نیز تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شد.
حشمت غلامی افزود: همچنین ۳۳ نفر در مرکز (دی ای سی) شهرستان مراحل مختلف خدمات را دریافت و حدود ۶ هزار نفر نیز در کلاس های آگاه سازی در سطح روستاها مراحل مختلف آموزش را فرا گرفتند.
سید سبزوار موسوی رئیس کمیته امداد دهلران هم گفت: بیش از ۲۵۰ نفر در پنج دوره آموزشی این نهاد آموزش های پیشگیری از مواد مخدر بهره مند شدند.
برگزاری کارگاه های آموزشی برای هیئت های ورزشی و گفتمان های دینی در سطح روستاها و مدارس از دیگر اقدامات دستگاه های شهرستان در حوزه پیشگیری از مواد مخدر بود./ایرنا