مهلت ارسال اثر به نهمین جشنواره کتابخوانی ملی رضوی ایلام تا نیمه تیرماه تمدید شد

مراد جلیلیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: مهلت ارسال اثر به این جشنواره پیش تر تا ۲۸ خردادماه اعلام شده بود که به منظور مشارکت هرچه بیشتر علاقه مندان تا نیمه تیرماه تمدید شد. وی با ذکر اینکه تاکنون شش هزار نفر در این جشنواره شرکت داشته اند ادامه داد: […]

مراد جلیلیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: مهلت ارسال اثر به این جشنواره پیش تر تا ۲۸ خردادماه اعلام شده بود که به منظور مشارکت هرچه بیشتر علاقه مندان تا نیمه تیرماه تمدید شد.

وی با ذکر اینکه تاکنون شش هزار نفر در این جشنواره شرکت داشته اند ادامه داد: علاقه مندان در بخش آثار مکتوب تا ۱۰ تیرماه و در بخش آنلاین تا ۱۵ تیرماه فرصت دارند با ارسال اثر در این جشنواره شرکت کنند.

وی اظهار کرد: آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان این جشنواره برای نهمین دوره مردادماه امسال با همکاری بنیاد بین المللی امام رضا (ع) و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این استان برگزار خواهد شد.

جلیلیان هدف از برگزاری این جشنواره را اشاعه فرهنگ رضوی، گسترش فرهنگ کتابخوانی و مطالعه کتابهای مرتبط با سیره ائمه اطهار بویژه امام هشتم و شناسایی و معرفی کتاب های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت از طریق تولید و انتشار گسترده این آثار برشمرد.
وی ادامه داد: برای برگزاری این جشنواره چند عنوان کتاب با موضوع امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و حضرت احمد ابن موسی (ع) برای گروه های سنی مختلف انتخاب و امسال کتاب با موضوع زندگینامه امام جواد (ع) به عنوان بخش ویژه اضافه شده است.
وی رده های سنی جشنواره امسال را شامل بخش کودک (۴ تا ۱۲ سال)، بخش نوجوان (۱۳ تا ۱۷ سال) و بخش بزرگسالان ۱۷ سال به بالا عنوان کرد.
جلیلیان بیان کرد: در جشنواره امسال امکان شرکت به صورت خانوادگی وجود داشته و علاقه مندان ضمن اینکه بر اساس شرایط سنی به صورت انفرادی در مسابقه شرکت می کنند این امکان را دارند در قالب اعضای یک خانواده کتاب ها را تهیه و با تکمیل پاسخنامه های خانوادگی و ارسال آن به دبیرخانه واقع در این اداره کل در این جشنواره شرکت کنند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی ایلام گفت: علاقه مندان برای دریافت فایل کتابهای جشنواره می توانند به آدرس www.razavi.iranpl.ir مراجعه نمایند.
در جشنواره هشتم کتابخوانی رضوی بیش از ۱۱ هزار اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال که پس از بررسی هیات داوران برگزیدگان تجلیل شدند.
جشنواره ملی فرهنگی، هنری رضوی با هدف ترویج فرهنگ رضوی همه ساله در دهه کرامت و سایر ایام سال در رشته های مختلف در استانهای کشور برگزار می شود.
برگزاری این جشنواره از دهه ۸۰ در استان ایلام آغاز و استان ایلام علاوه بر بخش کتابخوانی تاکنون در رشته های مختلف خاطره نویسی، پیامک رضوی، پژوهش رضوی و غیره میزبان این جشنواره بوده است.

امسال با توجه به شرایط ویژه استان ایلام در زمینه پذیرایی از زائران اربعین حسینی بخش خاطره نویسی و سفرنامه این جشنواره حذف و جشنواره ملی شعر اربعین با عنوان عقیق و ارغوان جایگزین آن شده است./ایرنا