امسال ۱۰ هزار مشترک جدید به مصرف کنندگان گاز در ایلام افزوده می شود

عباس شمس‌اللهی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: هم اکنون عملیات اجرایی گاز رسانی به ۸۷ روستا در مناطق مختلف این استان در حال اجرا است که با تکمیل و افتتاح طرح های گازرسانی در حال اجرا میزان پوشش شبکه گازرسانی در مناطق روستایی ایلام به ۹۴ درصد جمعیت روستایی در […]

عباس شمس‌اللهی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: هم اکنون عملیات اجرایی گاز رسانی به ۸۷ روستا در مناطق مختلف این استان در حال اجرا است که با تکمیل و افتتاح طرح های گازرسانی در حال اجرا میزان پوشش شبکه گازرسانی در مناطق روستایی ایلام به ۹۴ درصد جمعیت روستایی در قالب ۴۶۵ روستا این استان افزایش می یابد.

وی در خصوص وضعیت شبکه گاز رسانی شهری نیز افزود: هم اکنون میزان برخورداری مناطق شهری ایلام از شبکه گاز ۹۹ درصد جمعیت شهری استان است و تنها شهر های میمه و پهله زرین آباد شهرستان دهلران از نعمت گاز برخوردار نبوده که طرح گازرسانی به این شهرها با پیشرفت فیزیکی مناسب در دست اجرا است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام یادآور شد: کار اجرای شبکه داخلی گازرسانی این ۲ شهر باقی مانده (شهر های میمه و پهله زرین آباد) پایان یافته و هم اکنون خط تغذیه آنها در پنج فاز در حال اجرا است.

به گفته شس اللهی تا پایان سال جاری ضریب نفوذ گازرسانی در شهرهای استان تکمیل و همه شهرها از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

وی افزود: در حوزه گازرسانی به صنایع و شهرک‌های صنعتی، عملیات گازرسانی به چهار شهرک صنعتی، هشت کارخانه آسفالت و ۲ کارخانه آجر در مرحله پیمان سپاری و انعقاد قرارداد است که عملیات گازرسانی آنها تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

شمس اللهی با اشاره به میزان و حجم عملیات اجرایی طرح های گازرسانی در دست اجرا گفت: ۱۳۷ کیلومتر خط فلزی، ۳۴۲ کیلومتر اجرای شبکه و بیش از ۶۰۰۰ انشعاب تا پایان سال ۹۸ اجرا خواهد شد.

وی از نشت‌یابی ۵۹۸ کیلومتر خطوط شبکه و تغذیه و ۳۵ هزار انشعاب علمک در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد و افزود: این ارقام تا پایان سال ۹۸ به سه هطار و ۳۰۰ کیلومتر شبکه و خطوط تغذیه و بیش از ۱۰۰ هزار انشعاب خواهد رسید.

هم اکنون ۳۸۷ روستا و ۲۳ شهر استان ایلام از نعمت گاز برخوردار هستند./ایرنا