توسعه طرح ملی حفظ قرآن کریم نیازمند تخصیص اعتبار است

مهدی صادقی روز دوشنبه در حاشیه برگزاری مسابقات قرآن کریم به خبرنگار ما توضیح داد: اجرای طرح حفظ قرآن کریم با مشارکت آموزش و پرورش، ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات در سالهای اخیر آغاز که در قالب آ. شمار حافظان قرآن کریم استان افزایش یافته است. وی ادامه داد:: اگرچه این طرح ملی در سطح […]

مهدی صادقی روز دوشنبه در حاشیه برگزاری مسابقات قرآن کریم به خبرنگار ما توضیح داد: اجرای طرح حفظ قرآن کریم با مشارکت آموزش و پرورش، ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات در سالهای اخیر آغاز که در قالب آ. شمار حافظان قرآن کریم استان افزایش یافته است.
وی ادامه داد:: اگرچه این طرح ملی در سطح کشور آغاز شده ولی یکی از مهمترین مشکلات آن نبود اعتبار کافی و عدم تخصیص ردیف اعتباری مشخص برای اجرای این طرح است.

صادقی بیان کرد: در صورت تصویب بودجه سالانه ویژه این طرح برای حمایت از برگزاری کلاس های حفظ قرآن کریم طی چند سال آینده شاهد تحول بزرگی در عرصه حفظ قرآن و به دنبال آن سبک زندگی قرآنی در جامعه خواهیم بود.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات قرآن گفت: این مرحله شامل رقابت فعالان قرآنی شهرستانهای مختلف استان بوده که در مجموع ۳۵۰ نفر برادر و خواهر بالای ۱۸ سال در رشته های حفظ ۵، ۱۰، ۲۰ جزء، حفظ کل، قرائت تحقیق و ترتیل، اذان، همخوانی و دعاخوانی رقابت می کنند.

رییس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه ایلام با ذکر اینکه بیشترین تعداد شرکت کننده این طرح در رشته حفظ قرآن کریم است افزود: شمار این افراد نسبت به دوره قبل افزایش یافته است.
وی یادآورد شد: برگزیدگان این دوره به مرحله استانی مسابقات که اواخر تیرماه در مرکز استان برگزار می شود راه خواهند یافت./ایرنا