۱۰ هزار دانش آموز ایلامی در برنامه های اوقات فراغت شرکت می کنند

اسفندیار رستم زاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: این تعداد دانش آموز تابستان امسال در ۷۴ پایگاه این سازمان واقع در مناطق مختلف استان زیر پوشش برنامه های این سازمان قرار خواهند گرفت. وی ادامه داد: این برنامه ها نیمه اول تیرماه آغاز و تا مردادماه ادامه داشته و دانش […]

اسفندیار رستم زاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: این تعداد دانش آموز تابستان امسال در ۷۴ پایگاه این سازمان واقع در مناطق مختلف استان زیر پوشش برنامه های این سازمان قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: این برنامه ها نیمه اول تیرماه آغاز و تا مردادماه ادامه داشته و دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی استان آموزش های فرهنگی، قرآنی، ورزشی، فنی و غیره را در این مدت دریافت خواهند کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش ایلام با ذکر اینکه پایگاه های طرح اوقات فراغت امسال شامل مدارس، دارالقرآن ها، کانون ها و مجتمع های آموزشی هستند، تاکید کرد: در مجموع ۱۵۰ برنامه مختلف برای آموزش دانش آموزان این استان در این مدت پیش بینی شده است.

رستم زاد همچنین از برنامه ریزی این سازمان با آستان قدس رضوی برای اعزام دانش آموزان زیارت اولی به مشهد مقدس خبر داد و گفت: در این زمینه دانش آموزانی که امسال در برنامه های اوقات فراغت شرکت کرده و تاکنون به مشهد مشرف نشده‌اند، شناسایی و اعزام خواهند شد.

وی هدف از اجرای برنامه های فرهنگی، هنری تابستان برای دانش آموزان را کاهش آسیب‌های اجتماعی با غنی سازی اوقات فراغت و شناسایی و پرورش و هدایت استعدادهای دانش آموزان برشمرد.

۹۰ هزار دانش آموز در استان ایلام در سال احصیلی جاری به تحصیل اشتغال دارند./ایرنا