۲ هزار و ۳۵۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل ایلام جذب مدرسه شدند

عابد رنجبر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: سال تحصیلی جاری در مجموع ۲ هزار و ۳۵۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل بالای ۱۸ سال جذب آموزش های مدارس از راه دور شده اند. وی ادامه داد: این شمار دانش آموز نسبت به سال تحصیلی گذشته تعداد ۱۱۷ نفر افزایش داشته […]

عابد رنجبر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: سال تحصیلی جاری در مجموع ۲ هزار و ۳۵۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل بالای ۱۸ سال جذب آموزش های مدارس از راه دور شده اند.

وی ادامه داد: این شمار دانش آموز نسبت به سال تحصیلی گذشته تعداد ۱۱۷ نفر افزایش داشته که عمده علت آن تبلیغات این مدارس و سهولت فراگیری آموزش در این مدارس است.

وی اظهار کرد: دانش آموزان دختر و پسر در این مدارس برای هر درس ۶ ساعت بصورت حضوری و مابقی نیز بصورت نیمه حضوری آموزهای لازم را فرا خواهند گرفت.

به گفته کارشناس مراکز آموزش از راه دور اداره کل آموزش و پرورش ایلام، آموزش این دانش آموزان از طریق ۲۹ مدرسه آموزش از راه دور واقع در مناطق مختلف استان انجام می شود.

رنجبر با ذکر اینکه از مجموع مدارس آموزش از راه دور استان چهار مرکز در مناطق روستایی دشت عباس و هلیلان فعالیت دارند، گفت: مابقی مراکز نیز در مناطق شهری شهرستان های مختلف استان فعالیت داشته که دانش آموزان هم شهری و هم روستایی را پوشش می دهند.
وی عمده دلایل ترک تحصیل این دانش آموزان را بیماری، معلولیت، اشتغال به کار و یا دوری از امکانات از تحصیل برشمرد که از طریق مدارس آموزش از راه دور زیر پوشش آموزش قرار گرفته اند.
کارشناس مراکز آموزش از راه دور آموزش و پرورش ایلام اظهار کرد: این افراد که بیشتر بزرگسال هستند، بصورت حضوری، نیمه حضوری و یا الکترونیکی زیر پوشش آموزش قرار می گیرند.
رنجبر هدف از فعالیت این مراکز را پیشگیری از بازماندگی از تحصیل دانش آموزان و افزایش نرخ باسوادی در استان اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، در سرشماری سال ۱۳۹۰ میزان سوادآموزی در این استان ۹۱.۹ درصد بود که در سرشماری سال ۱۳۹۵ این میزان به ۹۴.۵ درصد رسیده که رشدی معادل ۲.۷ درصدی را نشان می‌دهد.
درصد باسوادی مردان ایلامی در محدوده سنی ۱۰ تا ۴۹ سال ۹۶.۶ درصد و زنان ۹۲.۵ درصد است که بر این اساس اختلاف باسوادی زنان و مردان ۴.۱ درصد است.
بر اساس آخرین سرشماری صورت گرفته بیش از ۲۱ هزار و ۴۰۰ نفر در استان ایلام از نعمت سواد بی بهره مانده اند./ایرنا