ژاپنی‌ها به توسعه گردشگری کردستان کمک می‌کنند

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان روز پنجشنبه در این ارتباط به خبرنگار ما گفت: هدف جایکا تدوین مطالعات امکان سنجی توسعه گردشگری شمال غرب کشور و اجرای این مطالعات و طرح‌های مرتبط است. سید محسن علوی افزود: مشاوران آژانس همکاری‌های بین المللی ژاپن (جایکا) در ۲ مرحله سفر به استان، ظرفیت‌های […]

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان روز پنجشنبه در این ارتباط به خبرنگار ما گفت: هدف جایکا تدوین مطالعات امکان سنجی توسعه گردشگری شمال غرب کشور و اجرای این مطالعات و طرح‌های مرتبط است.

سید محسن علوی افزود: مشاوران آژانس همکاری‌های بین المللی ژاپن (جایکا) در ۲ مرحله سفر به استان، ظرفیت‌های گردشگری، هتل‌ها و آمارها را بررسی کردند.

وی با بیان اینکه جایکا دوره‌های آموزشی نیز برگزار می‌کند اضافه کرد: پروژه‌های مطالعاتی جایکا ۲ تا سه سال طول می‌کشد و این آژانس آمادگی کمک به طرح‌های گردشگری و ارائه تسهیلات به این طرح‌ها را دارد.

علوی یادآور شد: مشاوران این آژانس در بازدیدهای میدانی از غار کرفتو، دریاچه زریوار و روستاهای اطراف آن، قلعه لک لک‌ها، سایت پرنده نگری زریوار، اقامتگاه بومگردی نشار، هورامان و هوارها دیدن کردند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان تاکید کرد: مشاوران جایکا در جلسه‌ای با حضور معاون عمرانی استانداری و بخش خصوصی هم حضور پیدا کردند.

وی افزود: هدف جایکا ایجاد شغل، کمک به معیشت و زندگی در مناطق کمتر توسعه یافته با نگاه به محیط زیست است که در برنامه اخیر خود در کشور به دنبال دستیابی به این اهداف از طریق توسعه گردشگری است.

علوی گفت: استان‌های قزوین، اردبیل، زنجان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در این طرح حضور داشتند که استان کردستان نیز اخیراً به آن افزوده شد.

جایکا نام یک سازمان دولتی مستقل بین‌المللی در ژاپن است که در زمینه توسعه به دولت ژاپن و همچنین کشورهای در حال توسعه کمک می‌کند./ایرنا