هزار و ۲۰۴ سرباز ایلامی آموزش های فنی و حرفه ای را فرا می گیرند

سرهنگ جمال شاکرمی روز چهارشنبه در نشست هماهنگی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح استان اظهار کرد: ایجاد شغل دغدغه ای برای آینده همه جوانان است و برای تامین و تضمین آن باید میان فرماندهان و نمایندگان نیروهای مسلح و مدیران دستگاه های اجرایی هماهنگی کاملی وجود داشته باشد. وی با بیان اینکه مهارت آموزی […]

سرهنگ جمال شاکرمی روز چهارشنبه در نشست هماهنگی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح استان اظهار کرد: ایجاد شغل دغدغه ای برای آینده همه جوانان است و برای تامین و تضمین آن باید میان فرماندهان و نمایندگان نیروهای مسلح و مدیران دستگاه های اجرایی هماهنگی کاملی وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه مهارت آموزی و اشتغال از دغدغه های جدی سربازان نیروهای مسلح است، افزود: بر این اساس تفاهمنامه ای پنج ساله بین فنی و حرفه ای ایلام و نیروهای مسلح برای مهارت آموزی نیروهای مسلح در استان منعقد شد.

وی گفت: نیروهای مسلح در استان موظفند بر اساس سقف هایی که پیشنهاد و اعلام می شود در هر کدام از حوزه ها جمعی از سربازان را بر اساس انگیزه و توان معرفی کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام نیز در این نشست گفت: سپاه، نیروی انتظامی، مرزبانی و ارتش جزء این تفاهم نامه جهت آموزش به سربازان وظیفه هستند.

احسان جمشیدزاده افزود: با تاکید بر آموزش‌های بومی و محلی و نیاز بازار کار عدالت آموزشی در بخش‌های مختلف شهرستان‌ها و توجه به آموزش بانوان و در مجموع کمک به بخش دولتی در ارائه آموزش‌های کاربردی از جمله اهداف فنی و حرفه‌ای استان است.

وی یادآور شد: علاقمندان آموزش مهارتی، پرسنل وظیفه نظامی و انتظامی، زندانیان، شاغلان در صنایع دستی و صنوف مختلف، فعالان صنعت ساختمان، زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست، افراد در معرض آسیب‌های اجتماعی و ساکنان حاشیه‌ی شهرها از جمله افراد جامعه هدف آموزش فنی و حرفه‌ای هستند.

جمشیدزاده با بیان اینکه فقدان نیروی کار ماهر باعث عدم توسعه است و جامعه از چالش بی‌مهارتی رنج می‌برد، گفت: تعامل بین دستگاهی لازمه بهره‌مندی از تمام ظرفیت‌ها برای توسعه همه‌جانبه است و مجموعه فنی و حرفه‌ای استان با امکانات منحصر به فرد آماده همکاری با همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان ایلام از تشکیل شورای مهارت برای اولین بار در استان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: هدف از این شورا آموزش مهارت‌ها در چارچوب خاصی و جلوگیری از جزیره‌ای عمل کردن و افزایش اثربخشی آموزش‌ها در زندگی است.

گفتنی است در استان ایلام یک هزارو ۲۰۴ کادر وظیفه عمومی در ارگان‌های سپاه، ارتش و ناجا مشغول به فعالیت هستند./ایرنا