شهریه مدارس غیر دولتی ایلام حداکثر ۲۰ درصد اضافه می شود

اسفندیار رستم زاد در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: با توجه به اینکه شهریه مدارس غیر دولتی سال تحصیلی گذشته افزایش نداشته مدیران این مراکز برای سال تحصیلی آینده مجاز به افزایش نرخ شهریه شده اند. وی ادامه داد: بر این اساس مدارس غیر دولتی موظفند شهریه دریافتی از دانش آموزان را برای […]

اسفندیار رستم زاد در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: با توجه به اینکه شهریه مدارس غیر دولتی سال تحصیلی گذشته افزایش نداشته مدیران این مراکز برای سال تحصیلی آینده مجاز به افزایش نرخ شهریه شده اند.
وی ادامه داد: بر این اساس مدارس غیر دولتی موظفند شهریه دریافتی از دانش آموزان را برای مهرماه امسال بین ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش دهند.
مدیرکل آموزش و پرورش ایلام اضافه کرد: اکنون ۱۱۰ واحد آموزشی غیر انتفاعی در این استان فعالیت داشته که هفت هزار دانش آموز در سطوح مختلف تحصیلی در این مراکز تحصیل می کنند.
به گفته رستم زاد، بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی مبنی بر واگذاری فعالیت ها به بخش خصوصی، توسعه مدارس غیر دولتی در دستور کار این سازمان قرار دارد.
وی همچنین در خصوص شهریه سایر مدارس استان گفت: مدارس هیات امنایی نیز به منظور اجرای فعالیت های فوق برنامه و کیفیت بخشی به سطح آموزش مبالغ اندکی را به عنوان شهریه از دانش آموزان دریافت کرده ولی سایر مدارس دولتی به هیچوجه نباید شهریه ای در زمان ثبت نام از دانش آموزان اخذ کنند.
رستم زاد از اولیا دانش آموزان خواست هرگونه تخلف مدارس دولتی در زمینه اخذ وجه از دانش آموزان در زمان ثبت نام را به این اداره کل اطلاع دهند.
به گفته وی، مدارس دولتی تنها حق بیمه دانش آموزی را می توانند از اولیا اخذ کرده ولی برای سایر فعالیت های آموزشی حق دریافت وجه را نخواهند داشت.
۱۰۰ هزار دانش آموز در سال تحصیلی گذشته در یک هزار و ۳۰۰ واحد آموزشی به تحصیل اشتغال داشتند./ایرنا