یک میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در ایلام ارائه شد

رضا نصری در جشن ملی مهارت اظهار داشت: رکن اصلی مراکز آموزش فنی و حرفه ای، مهارت آموزی است که در این قالب هزاران نفر ساعت آموزش بصورت کوتاه مدت در مراکز دولتی و خصوصی این استان به متقاضیان جویای کار ارائه می شود. وی افزود: در بخش دولتی ۱۴ مرکز ارائه آموزش های فنی […]

رضا نصری در جشن ملی مهارت اظهار داشت: رکن اصلی مراکز آموزش فنی و حرفه ای، مهارت آموزی است که در این قالب هزاران نفر ساعت آموزش بصورت کوتاه مدت در مراکز دولتی و خصوصی این استان به متقاضیان جویای کار ارائه می شود.
وی افزود: در بخش دولتی ۱۴ مرکز ارائه آموزش های فنی و حرفه ای فعال است که بیش از ۲۵۰ حرفه شغلی را به متقاضیان جامعه هدف آموزش می دهند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای ایلام تاکید کرد: در بخش خصوصی نیز ۲۵۸ آموزشگاه آزاد وجود دارد که از این تعداد ۱۵۰ واحد فعال و به متقاضیان آموزش های لازم را فرا می دهند.
نصری یادآور شد: سال گذشته در بخش دولتی ۹۲۰ هزار دوره آموزشی برگزار شد که در این مدت ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار نفر ساعت آموزش های فنی و حرفه ای به متقاضیان ارائه شد.
وی گفت: همچنین در مدت یاد شده (سال گذشته) در بخش خصوصی یک میلیون و ۳۶۰ هزار نفر ساعت دوره آموزشی برای ۶ هزار و ۱۳ نفر برگزار شد.
مدیرکل فنی و حرفه ای ایلام ادامه داد: امسال نیز در بخش دولتی ۶۳۰ هزار نفر ساعت و در بخش دولتی ۳۷۲ هزار نفر ساعت و در مجموع یک میلیون و ۲ هزار نفر ساعت آموزش های فنی حرفه ای به متقاضیان ارائه شده است.
نصری بر تمرکز دولت بر اشتغال آفرینی پایدار در کشور تاکید کرد و افزود: دولت برای حمایت از اشتغال در حوزه‌های مختلف برنامه ‌هایی را در دستور کار دارد که موضوع مهارت آموزی یکی از برنامه‌های است که با جدیت پیگیری می ‌شود.
وی از ارائه تسهیلات به متقاضیان جویای کار با نرخ سود پائین خبر داد و اضافه کرد: برای جذب تسهیلات ارائه شده می طلبد متقاضیان طرح های مورد نظر خود را ارائه و در سامانه مورد نظر ثبت نام کنند.
مدیرکل بهزیستی استان ایلام نیز در این آئین گفت: با توجه به نقش آموزش فنی و حرفه ای در تربیت افراد برای توسعه اشتغالزایی و کارآفرینی این امر باعث افزایش مهارت ها و دانش لازم افراد می شود.
زهرا همتی افزود: کسب یک مهارت از سوی هر عضو جامعه امروزی ضروری است، برای توسعه آموزش های مهارتی باید اطلاع رسانی و جلب مشارکت برای آموزش گسترش یافته تا همگان بتوانند از این امکانات مراکز آموزشی استفاده کنند.
وی با بیان اینکه مهارت آموزی باید به دغدغه همگانی تبدیل شود، تاکید کرد: مهارت یکی از نیازهای اساسی هر فردی است و در این خصوص فارغ از توجه به مقوله اشتغال ، هر فرد باید به یک مهارت مجهز شود.
در این آئین از مربیان، مدیران و کارآفرینان حوزه مهارت در استان تجلیل شد.
یکم تیر تا پنجم مرداد ماه به نام هفته ملی مهارت نامگذاری شده است./ایرنا