۳۰۳ دهلرانی آموزش های فنی حرفه ای را فرا گرفتند

مجتبی عنبری در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به ۶ مرداد روز کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای گفت: مرکز آموزش فنی و حرفه ای دهلران دارای ۱۱ کارگاه آموزشی فعال بوده که از این تعداد هفت کارگاه ویژه برادران و چهار کارگاه ویژه خواهران است. وی افزود: طی […]

مجتبی عنبری در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به ۶ مرداد روز کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای گفت: مرکز آموزش فنی و حرفه ای دهلران دارای ۱۱ کارگاه آموزشی فعال بوده که از این تعداد هفت کارگاه ویژه برادران و چهار کارگاه ویژه خواهران است.
وی افزود: طی چهار ماهه نخست سال جاری ۳۰۳ نفر در قالب ۲۷ حرفه متنوع آموزش های مهارتی را در این مراکز کسب کرده اند که از این تعداد ۱۰۶ نفر خواهر و ۱۹۷ نفر برادر هستند.
رئیس مرکز فنی و حرفه ای دهلران یادآور شد: دوره های ویژه برادران شامل تعمیرکار خودروهای تجاری ، برق کار صنعتی، تعمیرکار کولر، آرماتوربندی و جوشکاری و دوره های ویژه خواهران شامل گوهرتراشی، معرق کار چرم، ویترای و خیاطی هستند.
عنبری تاکید کرد: سال گذشته یک میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی به این مرکز اختصاص یافت و امسال با حمایت فرماندار افزایش ۱۰۰ درصدی یافته و به ۲ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات رسیده است.
وی اضافه کرد: این مرکز با داشتن تجهیزات آموزشی مناسب و مربیان متخصص، آمادگی لازم را در جهت ارائه آموزش های مهارتی در حوزه های مختلف بویژه شرکت نفت و پتروشیمی و NGL داراست.
شهرستان ۶۵ هزار نفری دهلران در ۲۲۸ کیلومتری جنوب ایلام قرار دارد./ایرنا