شنا در سدها و تاسیسات آبی ایلام ممنوع است

شرکت آب منطقه ای ایلام در اطلاعیه ای نسبت به شنا در سدها و تاسیسات آبی استان هشدار داد و آب تنی و شنا کردن در این تاسیسات را ممنوع کرد. در این اطلاعیه آمده است، با توجه به وضعیت و ناهمواری های بستر مخازن سدها و همچنین ویژگی های خاص تاسیسات آبی مانند کانال […]

شرکت آب منطقه ای ایلام در اطلاعیه ای نسبت به شنا در سدها و تاسیسات آبی استان هشدار داد و آب تنی و شنا کردن در این تاسیسات را ممنوع کرد.
در این اطلاعیه آمده است، با توجه به وضعیت و ناهمواری های بستر مخازن سدها و همچنین ویژگی های خاص تاسیسات آبی مانند کانال های آبیاری و زهکشی و حوضچه های تغذیه مصنوعی و استخرهای ذخیره آب، شنا کردن در این تاسیسات بسیار خطرناک است و احتمال غرق شدگی و پیامدهای همچون مرگ را در پی دارد.
از اقشار مختلف مردم و مراجعان به حاشیه سدها و تاسیسات آبی درخواست می شود ضمن توجه به هشدارهای صادره توسط این شرکت و همکاران ذیربط، از شنا کردن در این اماکن جدا خودداری کنند.
هر سال با شروع فصل گرما شهروندان برای شنا به سدها و تاسیسات آبی استان می روند که در برخی موارد با حوادث ناگواری از جمله غرق شدن همراه است.
از ابتدای امسال تاکنون ۹ نفر در استان ایلام به دلیل غرق شدن در دریاچه سدها و رودخانه ها جان خود را از دست داده اند./ایرنا