۶۸ مرکز عرضه مواد غذایی متخلف در ایلام تعطیل شد

دکتر راضی ناصری فر روز در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: ۲۴ هزار و ۹۶۸ مورد بازرسی بهداشتی از مراکز تهیه، عرضه و فروش مواد غذایی در سه ماهه نخست امسال در استان انجام شده که منجر به یک هزار و ۶۳ مورد اخطار شده و ۳۶۴ متخلف به مراکز قضایی معرفی […]

دکتر راضی ناصری فر روز در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: ۲۴ هزار و ۹۶۸ مورد بازرسی بهداشتی از مراکز تهیه، عرضه و فروش مواد غذایی در سه ماهه نخست امسال در استان انجام شده که منجر به یک هزار و ۶۳ مورد اخطار شده و ۳۶۴ متخلف به مراکز قضایی معرفی شدند.
وی با بیان اینکه ۶ هزار و ۷۳۲ بازدید از اماکن عمومی نیز طی مدت یاد شده بعمل آمده، افزود: از این تعداد ۲۴۱ مورد اخطار و ۷۶ مرکز نیز به مراجع قضایی برای رسیدگی به تخلف معرفی شدند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: ۴۳۵ بازدید از اماکن بین راهی، ۱۸۹ بازدید از مراکز عرضه قلیان و ۷۶۴ بازدید از سامانه آبرسانی صورت گرفت که ۴۳ مورد اخطار به اماکن بین راهی داده شده و ۱۵ مرکز نیز به مراکز قضایی معرفی شدند.
دکتر ناصری فر به فعالیت های حوزه بهداشت محیط و بیماری های واگیر و غیر واگیر این مرکز نیز اشاره کرد و گفت: در این بازه زمانی ۳۵۴ مورد نمونه برداری از مواد غذایی سنتی، ۱۷۳ مورد نمونه برداری از مواد غذایی صنعتی، ۲ هزار و ۶۹۷ مورد سنجش با تجهیزات پرتابل، ۲ هزار و ۲۹ مورد نمونه برداری میکروبی از آب آشامیدنی و آب استخر شنا انجام گرفته است.
وی از دیگر اقدامات این معاونت را کشف و معدوم کردن ۱۱ هزار و ۵۴۶ کیلوگرم مواد غذایی فاسد، ۵۳۴ مورد برخورد با دستفروشان دوره گرد، ۳۸۴ مورد نظارت و بازرسی مشترک با سازمان ها و رسیدگی به ۲۱۸ مورد شکایات متفرقه مردمی و گزارش سامانه ۱۹۰ اعلام کرد.
دکتر ناصری فر تاکید کرد: شهروندان گزارش های خود درباره سلامت مواد غذایی را به سامانه ۱۹۰ اطلاع رسانی کنند./ایرنا