۴۳ واحد صنعتی تعطیل در ایلام به چرخه تولید بازگشتند

یارالله نصیری در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: نشست های رفع موانع تولید و اقتصاد مقاومتی که به صورت مستمر و هفتگی برگزار می شود، مشکلات زیادی را از پیش پای تولیدکنندگان و صنعتگران استان برداشته است. وی افزود: در مجموع حدود ۱۳۰ تا ۱۴۰ واحد تعطیل و ۲۰ تا ۳۰ واحد نیمه […]

یارالله نصیری در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: نشست های رفع موانع تولید و اقتصاد مقاومتی که به صورت مستمر و هفتگی برگزار می شود، مشکلات زیادی را از پیش پای تولیدکنندگان و صنعتگران استان برداشته است.
وی افزود: در مجموع حدود ۱۳۰ تا ۱۴۰ واحد تعطیل و ۲۰ تا ۳۰ واحد نیمه تعطیل در استان است که بعد از برگزاری جلسات اقتصاد مقامتی مشکلات ۴۳ واحد در بازه زمانی یک سال و نیم گذشته حل و به چرخه تولید باز گشته است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی استان تاکید کرد: مشکل واحدهای تولیدی استان تنها مباحث مربوط به نقدینگی نیست بلکه در مباحثی دیگر مانند تکنولوژی، تامین اجتماعی، ماشین‌آلات و بازاریابی مشکل دارند.
وی به طرح های این سازمان در استان اشاره کرد و گفت: پروژه های خاصی با اعتباری افزون بر سه هزار و ۳۱۴ میلیارد تومان در حال اجرا است که تلاش می کنیم تا پایان سال به بهره ‌برداری برسند و زمینه اشتغالزایی مناسبی را در استان ایجاد کند.
۱۴ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در استان وجود دارد که از این تعداد، ۱۱ شهرک تاکنون به بهره برداری رسیده است، در مجموع ۵۵۰ واحد پروانه بهره برداری صنعتی در استان ایلام صادر شده است/ایرنا