۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به روستائیان آبدانان پرداخت شد

سیروس مرادحاصلی در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: امسال در اجرای تصمیم راهبردی دولت تدبیر و امید و تلاش برای ایجاد اشتغال و رفع مشکلات روستاییان و جلوگیری از خالش شدن روستاها از سکنه ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در قالب ۲۲۲ طرح اقتصادی و اجتماعی به روستائیان سطح شهرستان پرداخت شده است. […]

سیروس مرادحاصلی در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: امسال در اجرای تصمیم راهبردی دولت تدبیر و امید و تلاش برای ایجاد اشتغال و رفع مشکلات روستاییان و جلوگیری از خالش شدن روستاها از سکنه ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در قالب ۲۲۲ طرح اقتصادی و اجتماعی به روستائیان سطح شهرستان پرداخت شده است.
وی افزود: این میزان تسهیلات اشتغالزایی با سررسید پنج ساله و یکسال تنفس و سود پنج درصد به متقاضیان در سطح روستاها و عشایر پرداخت شده است.
فرماندار آبدانان با تشریح اقدامات دولت برای ایجاد اشتغال و رفع نابسامانی های اقتصادی و تورمی در جامعه روستایی تاکید کرد: با پرداخت این تسهیلات کم بهره و بدور از مشکلات و موانع اداری، ضمن ایجاد امید و نشاط در بین مردم، زمینه اشتغال بکار ۳۴۳ نفر از واجدان شرایط نیز مهیا شده است.
مراد حاصلی یادآور شد: با هماهنگی های بعمل آمده ۶۹ نفر از جوانان تحصیل کرده در قالب طرح کارورزی در کارگاه های تولیدی سطح شهرستان آبدانان مشغول بکار شده اند.
گفتنی است بمناسبت هفته دولت ۱۵ طرح عمرانی ، فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی در شهرستان آبدانان با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد./ایرنا