مدیران با ساماندهی بازار اجازه سوء استفاده را از دشمن بگیرند

حجت الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر ایلام اظهار داشت: مراسم سؤال و جواب رئیس‌جمهور تشریفاتی و سخنرانی نبود، مردم انتظار دارند دولت و مجلس در کنار یکدگیر وضع آشفته ‌بازار سکه و ارز و همچنین در تمام حوزه‌های اقتصادی را ساماندهی و مانع سوءاستفاده سودجویان و احتکاران و […]

حجت الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر ایلام اظهار داشت: مراسم سؤال و جواب رئیس‌جمهور تشریفاتی و سخنرانی نبود، مردم انتظار دارند دولت و مجلس در کنار یکدگیر وضع آشفته ‌بازار سکه و ارز و همچنین در تمام حوزه‌های اقتصادی را ساماندهی و مانع سوءاستفاده سودجویان و احتکاران و قاچاقچیان در واردات و صادرات مواد خام و مایحتاج مردم شود.
خطیب ‌جمعه ایلام تاکید کرد: افکار عمومی در مواجهه با اخبار مفاسد اقتصادی و غارت منابع ارزی کشور و دلار و سکه به‌شدت نگران و دشمنان هم تمام امکانات تبلیغی و رسانه‌ای توسط مزدوران داخلی بکار گرفته‌اند تا مردم را به‌نظام و انقلاب و رهبری بدبین کنند.
حجت الاسلام لطفی یادآور شد: متأسفانه عملکرد اشتباه بانک مرکزی در عرصه قیمت دلار در بازار ثانویه، سبب ایجاد جنگ تمام‌ عیار اقتصادی دشمنان علیه مردم شده است.
وی اضافه کرد: گرانی لجام‌گسیخته کارمندان و کارگران را به ‌شدت در تنگنا قرار داده و برخی تجار هم مسابقه گران‌ فروشی گذاشتند که باید به ‌شدت با این روند مقابله شود.
امام جمعه ایلا با بیان اینکه دشمنان در حال ضربه زدن به ‌نظام و انقلاب هستند و در این راه برنامه‌ریزی کرده‌اند، افزود: دشمنان برای ضربه زدن به‌نظام و انقلاب نیروهای وابسته را در نهادهای مهم و حساس با چهره دوست نفوذ داده‌اند و نهادهای امنیتی با شناسایی لایه‌های چندگانه نفوذی‌ها با آنان برخورد کنند.
حجت الاسلام لطفی در بخش دیگری از سخنان بابیان اینکه آشفتگی بازار نتیجه سوء مدیریت هاست، گفت: نقدینگی ویرانگر و پول‌های سرگردان مهم‌ترین عامل در بالا رفتن دلار و سکه است.
وی همچنین با اشاره به اینکه عاشورا و حماسه حسینی حادثه‌ای مقطعی نبود که در یک روز روی دهد، خاطرنشان کرد: عاشورا ریشه در حوادث پیشین و تحولات اجتماعی و سیاسی جامعه اسلامی از زمان رحلت پیامبر اکرم (ص) داشت./ایرنا