کشتارگاه سپید مرغ مانشت ایوان به چرخه تولید بازگشت

امیدعلی عزتی در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه این واحد تولیدی از ابتدای اخذ پروانه فعالیت از معافیت مالیاتی به مدت ۱۰ سال برخوردار بوده، اظهار داشت: این کشتارگاه اواخر سال گذشته به علت مشکلات مالی بعد از ۱۳ سال فعالیت تعطیل شد و در این مدت مرغ های استان ایلام […]

امیدعلی عزتی در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه این واحد تولیدی از ابتدای اخذ پروانه فعالیت از معافیت مالیاتی به مدت ۱۰ سال برخوردار بوده، اظهار داشت: این کشتارگاه اواخر سال گذشته به علت مشکلات مالی بعد از ۱۳ سال فعالیت تعطیل شد و در این مدت مرغ های استان ایلام از کشتارگاه های استان کرمانشاه، همدان، کردستان و لرستان تامین می شد و این موضوع باعث افزایش قیمت مرغ در استان ایلام شده بود.
وی افزود: اعتبار لازم برای خرید و تغییر مالکیت کشتارگاه صنعتی سپید مرغ مانشت از محل اعتبارات و تسهیلات سامانه کارا متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تامین شده و از محل این سامانه ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به عنوان سرمایه در گردش و ثابت در اختیار اتحادیه مرغداران ایلام قرار گرفته که با معرفی بانک عامل این اتحادیه کشتارگاه را از مالک فعلی خریداری و به مالکیت اتحادیه در آورد.
وی تاکید کرد: با تغییر مالکیت کشتارگاه به نام اتحادیه مرغداران به نوعی زنجیره تولید مرغ استان ایلام تکمیل تر و از فرایند جوجه ریزی تا کشتار و حمل مرغ در داخل خود استان انجام خواهد گرفت.
به گفته رئیس صنعت، معدن و تجارت ایوان کشتارگاه صنعتی سپید مرغ مانشت ایوان با ظرفیت تولید سالانه سه میلیون قطعه ضمن اشتغال ۲۳۰ نفر امکان تنظیم قیمت و بهداشت گوشت مرغ مصرفی استان ایلام را فراهم کرده بود.
عزتی اضافه کرد: واحد تولیدی آرد ستاره غرب ایوان نیز با ظرفیت تولید سالانه ۶۰ هزار تن و اشتغالزایی ۲۲ نفر سال گذشته به بهره برداری رسیده و قادر به تامین آرد مورد نیاز استان ایلام و شهرستان ایوان است.
وی از دیگر اقدامات این سازمان را احیا و بازگشت واحد تولیدی فوم واقع در شهرک صنعتی ایوان به چرخه تولید و بازگشت واحد تولیدی پلی اتیلن با اشتغالزایی پنج تا هشت نفر در آینده ای نزدیک عنوان کرد.
عزتی با بیان اینکه فاز دوم کارخانه نورد ایوان نیز راه اندازی شده، گفت: این کارخانه با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی و اشتغالزایی مستقیم ۱۵۰ نفر شمش فولادی تولید می کند.
وی یادآور شد: معرفی واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال جهت دریافت تسهیلات در راستای بازگشت به چرخه تولید و اختصاص هفت هزار و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت به بافندگان فرش دستباف در این شهرستان از اقداماتی است که طی یک سال گذشته صورت گرفته است.
وی افزود: تاکنون ۱۳۱ طرح واحد تولیدی و کارگاهی از طریق سامانه کارا برای پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی ثبت شده است.
عزتی گفت: همچنین طی یک سال گذشته تاکنون ۳۹۰ پرونده واحد صنفی متخلف جهت صدور حکم به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی شده است.
به گزارش ایرنا، ایوان با جمعیت ۵۵ هزار نفر در ۳۵ کیلومتری شمال ایلام قرار دارد و دارای ۲ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی فعال در قالب ۱۰ اتحادیه در بخش های تولیدی، توزیعی و خدماتی است./ایرنا