رشته های مرتبط با صنعت نفت در دهلران آموزش داده می شود

رضا نصری در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: ارائه آموزش های مهارتی به جوانان جویای کار در دهلران با توجه به پتانسیل های نفت و گاز و پتروشیمی در دستور کار قرار گرفته است. وی با اشاره به اینکه جلسات هماهنگی مدیران شرکت ها با فنی و حرفه ای برای احصا رشته های […]

رضا نصری در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: ارائه آموزش های مهارتی به جوانان جویای کار در دهلران با توجه به پتانسیل های نفت و گاز و پتروشیمی در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه جلسات هماهنگی مدیران شرکت ها با فنی و حرفه ای برای احصا رشته های مورد نیاز آنها انجام می شود، افزود: آمادگی داریم آموزش نیروهای ماهر مورد نیاز صنعت نفت را در حوزه های جوشکاری ، پایپینگ، برق صنعتی و ساختمان، ابزار دقیق و رشته های حوزه صنعت ساختمان برای احداث این مجتمع ها در مرکز فنی و حرفه ای دهلران پیگیری و عملیاتی کنیم.
مدیرکل فنی و حرفه ای استان ایلام به تفاهم نامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ستاد کل نیروهای مسلح برای آموزش سربازان اشاره و گفت: طی ۶ ماهه اول سال جاری ۵۴۸ نفر از سربازان استان در این راستا مهارت های مورد نیاز را فرا گرفته که از این تعداد سهم دهلران ۱۴۸ نفر است.
نصری با اشاره به فعالیت ۱۴ مرکز آموزش دولتی و ۲۴۵ آموزشگاه آزاد زیر نظر فنی و حرفه ای استان یادآور شد: در این مراکز و آموزشگاه ها در مجموع ۲۱۱ حرفه آموزش داده می شود که بر اساس نیاز گسترش آنها تا ۶۰۰ حرفه نیز قبال انجام است.
وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون پنج هزار و ۳۰۰ نفر در استان آموزش های مهارتی را فرا گرفته و پیش بینی می شود تا پایان سال در بخش دولتی ۱۳ هزار نفر و در بخش خصوصی نیز ۶ هزار نفر از آموزش ها بهره مند شوند./ایرنا