گم گشتن در ژیور ، یافتن در جاجرود

سطح عوارض تلخ دور شدن و گم شدن یک فرد کر و لال از کس وکار و محیط زندگی می تواند به گستره ناامیدی و عمیقی غم خانواده عبدالله باشد وقتی که جمعیت هلال احمر استان ایلام بعد از جستجوی گله گله این شهرستان و مناطق همجوار آن در جنوب استان ایلام روز ۱۶ شهریور […]

سطح عوارض تلخ دور شدن و گم شدن یک فرد کر و لال از کس وکار و محیط زندگی می تواند به گستره ناامیدی و عمیقی غم خانواده عبدالله باشد وقتی که جمعیت هلال احمر استان ایلام بعد از جستجوی گله گله این شهرستان و مناطق همجوار آن در جنوب استان ایلام روز ۱۶ شهریور ماه با دلسردی پایان عملیات پنج روز جستجو بی نتیجه را برای یافتن این فرد معلول اعلام کرد.
اعلام توقف عملیات امدادی جستجو معلول گمشده اهل آبدانان از سر سهل گرفتن موضوع نبود که از روز یازدهم شهریور که خبر گم شدن عبدالله نصراللهی ۳۱ساله اهل روستای ژیور از توابع شهرستان آبدانان به هلال احمر شهرستان اعلام شد تا روز ۱۶ شهریور هیچ مکان و کنامی در روستا و شهر و کوه و بیابان نمانده بود که آنان برای یافتن این فرد معلول نجسته باشند.
تلخکامی جستجو ناکام منحصر به خانواده عبدالله و امدادگران و اهالی منطقه آبدانان که درعملیات جستجو شرکت داشتند نبود که این اتفاق موجب ناراحتی جمعیت زیادی از اهالی استان ایلام شده که بنا به شرایط خاص عبدالله در این چند روز با حساسیت خبرهای مربوط به عملیات جستجو را پیگیری کرده بودند.
و اما یافتن تعبیری از جنس شور و شوق و سپاس که بتواند حال خانواده عبدالله را توضیح دهد کاری نشد یا دستکم خارج از توان نگارنده است که شاید توضیح وافی و بهتر ارجاع به حکمت و لطف الهی باشد اینکه چگونه این خانواده بعد از تحمل و گذران یازده روز که هر لحظه تمام ناشدنی آن نیشتر زجر به رگ و روح افسرده بود در سیطره ناامیدی تام بودند که بی مقدمه معجزه گونه گمشده خود را یافتند .

*** گم گشتن در ژیور یافتن در جاجرود
اما کلید یافتن عبدالله دست امدادگران هلال احمر و آشنایان دلسوزش نبود که نیکی کس وناکس ندارد، سروان رحمت الله ندیمی نتاج، جمعی پلیس راه ویژه شرق استان تهران در جریان تردد روزانه خود از زیر گذر یکی از معابر منطقه متوجه حضور فردغریبی با شرایط مشکوک می شود بعد از بررسی و صحبت متوجه می شود این فرد کر ولال و از آن مهم تر گرسنه و تشنه است .
سروان ندیمی بعد از تهیه آب و غذا برای این معلول گمشده سعی در کمک و تعیین تکلیف این فرد را دارند که علی الظاهر در مبادی رسمی نتیجه نمی دهد .
وی می گوید : تلاش وی و همکارانش برای ارجاع این فرد به نهادهای حمایتی بی نتیجه مانده بود اما کم و بیش آب و غذا و پتو برای او تامین کردند .

*خبرنگاری که توفیق قرار گرفتن در مسیر موهبت را یافت
کمک هر روز افسر پلیس راه ویژه شرق استان تهران – و همکاران همراهش – به جوان معلول سوژه مورد پسند یک خبرنگار منطقه جاجرود واقع می شود.
سروان ندیمی دراین خصوص توضیح داد: یکی از روزها که در حال بردن غذا برای این جوان معلول بودم یکی از خبرنگاران این منطقه با مشاهده و در حین تحویل غذا عکس مرا گرفت و در فضای مجازی تحت عنوان پلیس مهربان منتشر کرد.
وی گفت: انتشار این تصویر در شبکه های مجازی واکنش های متفاوت برانگیخت عده ای این اقدام را ریاکاری و ساختگی می دانستند و برخی هم به عنوان کاری از روی نوعدوستی دانستند اما هدف من تنها رضای خدا بود.

*** پیدا شدن یوسف گمشده آبدانانی
رونق دنیای مجازی بد و خوب بسیار دارد از خوب آن آنکه شامگاه ۲۱ شهریورماه یکی از کاربران فضای مجازی که با خانواده در حال درد عبدالله نصراللهی خویشی دارد در حین رصد کانال حوادث استان ایلام در مسیر خیر کار سروان ندیمی و خبرنگار مورد اشاره قرار گرفته و در خبر و عکس افسر انتظامی که به معلول بی پناه کمک می کند تصویر گمشده خانواده آبدانانی را شناسایی می کند هر چند با تردید .
بعد از تماس و حضور این فرد در منزل عبدالله و توضیح و ارائه عکس و خبر مورد بحث ، خانواده نصراللهی به یقین و شادی درمی یابند که گمشده خود را یافته اند .
باقی ماجرا روشن است اما آنچه که در پرده و ناروشن اینکه چگونه فرد کر و لالی که در ۱۸۰ کیلومتری جنوب شرقی مرکز استان ایلام در روستای ژیویه آبدانان زندگی کرده وهمانجا گم شده بی هیچ وسیله و ردی در زیر گذری حوالی پاسگاه پلیس راه آبعلی پیدا می شود./ایرنا