پایگاه انتقال خون تا ظهر عاشورا از عزاداران خون گیری می کنند

دکتر مهدی اکبری دهبالایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: پایگاه انتقال خون ایلام از صبح تا شب در سه نوبت از شب تاسوعا خون گیری از مراجعه کننده ها را آغاز کرده است. وی افزود: کارکنان انتقال خون از ساعت هشت صبح تا ۱۲ ظهر، ۲ تا ۱۸ و […]

دکتر مهدی اکبری دهبالایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: پایگاه انتقال خون ایلام از صبح تا شب در سه نوبت از شب تاسوعا خون گیری از مراجعه کننده ها را آغاز کرده است.
وی افزود: کارکنان انتقال خون از ساعت هشت صبح تا ۱۲ ظهر، ۲ تا ۱۸ و ۳۰ دقیقه عصر و ۲۰ تا ۱۲ شب از شب تاسوعا تا ظهر عاشورا آماده خدمات رسانی و خون و نمونه گیری از همه مراجعه کننده های آقا و خانم هستند.
به گفته اکبری از اهداکنندگان مستمر یا باسابقه خون گیری با توجه به اطمینان از سلامت خون آنها انجام می شود ولی از مراجعه کننذه های بار اول یا کم سابقه فقط نمونه گیری صورت می گیرد و بعد از تایید سلامت خون آنها، در آینده از این افراد برای اهدای خون دعوت می شود.
وی با بیان اینکه میزان استقبال و مراجعه مردم برای اهدای خون مطلوب بوده، یادآور شد: تعداد مراجعه آقایان بیشتر از خانم ها است و زنان باید مبزان مشارکت خود در اهدای خون را بیشتر کنند./ایرنا