سید حسن نصرالله: حساب کردن روی شکست ایران توهم است

  به گزارش ایرنا، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در مراسمی به مناسبت سالگرد فرماندهان شهید مقاومت، بار دیگر شهادت راغب حرب، عباس الموسوی و عماد مغنیه را به خانواده های آن ها تسلیت گفت. وی همچنین در آغاز سخنرانی خود چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به ملت ایران و رهبر انقلاب اسلامی تبریک گفت. […]

 

به گزارش ایرنا، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در مراسمی به مناسبت سالگرد فرماندهان شهید مقاومت، بار دیگر شهادت راغب حرب، عباس الموسوی و عماد مغنیه را به خانواده های آن ها تسلیت گفت.

وی همچنین در آغاز سخنرانی خود چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به ملت ایران و رهبر انقلاب اسلامی تبریک گفت.

سید حسن نصرالله گفت که بسیاری از رسانه های غربی و عربی راهپیمایی میلیونی ایران در سالگرد پیروزی انقلاب را پوشش ندادند.

وی تاکید کرد که جهان غرب راهپیمایی میلیونی ایران را نادیده گرفت درحالی که بر روی برخی اقدامات تحریک آمیز برای ایجاد آشوب در این کشور تمرکز کرده بود.

دبیرکل حزب الله لبنان خطاب به کسانی که «روی شکست ایران حساب باز کرده اند»، گفت: که شرط بندی شما توهم است و نمی‌توان روی آن حساب کرد و محاسبات شما ناکام خواهد ماند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت که تفاهم با جریان ملی آزاد در شرایط سختی قرار دارد و امیدواریم در راستای منافع ملی از آن محافظت کنیم.

سید حسن نصرالله گفت: فرماندهان شهید ما با وجود تمام مشکلات و سختی ها به گزینه مقاومت پایبند بودند. به برکت خون آنان و تمام شهدای مقاومت، ارتش و همچنین گروه های فلسطینی و ارتش سوریه دستاوردهای ما محقق شده است.

وی با اشاره به «نبردی که اکنون درحال انجام است»، بر مسئولیت همه طرف‌ها در محافظت از این دستاوردها تاکید کرد.

اذعان آمریکا به تلاش برای سلطه بر کشورها از طریق تاثیر بر افکار عمومی

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: از سال ۲۰۱۹ بار دیگر هجمه هایی علیه لبنان آغاز شد و هدف این است که این کشور بار دیگر تحت سلطه آمریکا قرار گیرد.

سید حسن نصرالله تاکید کرد که باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا اذعان کرده بود که ساقط کردن نظام ها تنها به تشویش اذهان عمومی از طریق هرزنامه ها نیاز دارد.

وی افزود: اوباما خود اعتراف کرده است که کشورش تلاش می کند تا مردم را نسبت به نظام هایشان بی اعتماد کند و از این طریق به براندازی نظام ها اقدام می‌کند. تفکرات دولت ‌جو بایدن نیز بر همین اساس استوار است.

سید حسن نصرالله گفت که ما اکنون با چالش مقابله با ابزارهای رسانه ای، سیاسی و اقتصادی آمریکا مواجه هستیم و نرخ دلار در مقدمه این چالش ها قرار دارد.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت که وجود فساد و اشتباه در ادارات کشورهای هدف به پیشبرد طرح ها و برنامه های آمریکا کمک می کند.

سید حسن نصرالله ادامه داد: باید برای شکست طرح های دشمن در ایجاد هرج و مرج و سلطه گری و همچنین تاثیرگذاری بر افکار ملت هایمان، همکاری و برنامه ریزی داشته باشیم.

زلزله ویرانگر؛ شکست آمریکا در آزمون انسانیت سوریه

دبیرکل حزب الله لبنان جان باختن مردم در ترکیه و سوریه در اثر زلزله ویرانگر اخیر را به دولت ها و ملت های این دو کشور تسلیت گفت و افزود: ما اکنون در برابر یک فاجعه انسانی عظیم قرار داریم و این مساله آزمونی برای سنجش انسانیت تمام اشخاص، طرف‌ها، سازمان‌ها و کشورها است.

به گفته سید حسن نصرالله، دولت آمریکا در آزمون انسانیت در سوریه شکست خورد و چهره جنایتکارانه و وحشیانه آن برملا شد، دولت آمریکا از طریق تحریم هایش سبب جان‌باختن مردم سوریه در روزهای اول پس از زلزله شد.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت که در مورد پیامدهای زلزله در ترکیه و سوریه شاهد تبعیض و دوگانگی بودیم و رفتار دوگانه غرب در برابر زلزله ویرانگر در سوریه و ترکیه انحطاط و سقوط انسانیت را نشان داد.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: از همه طرف ها می خواهیم که به سوریه و ترکیه کمک کنند تا به زندگی طبیعی بازگردند و این بزرگ ترین چالش است.

وی افزود، لبنان اکنون در مقابل چالش جدیدی قرار دارد و به گفته کارشناسان احتمال وقوع زلزله دارد در این کشور نیز وجود دارد.

سید حسن نصرالله گفت که دولت حتی اگر «دولت پیشبرد امور» باشد باید برنامه هایی فوری برای مقابله با زلزله بیاندیشد و لبنان با وجود امکانات کمی که در اختیار دارد می تواند تدابیری فراگیر برای کسب آمادگی در مواجهه با این پدیده اتخاذ کند.

وی ترمیم ساختمان های آسیب دیده را اولین گام های دولت در این مسیر دانست و افزود: ساختمان های طرابلس در شمال لبنان اولین مساله ای بود که به ذهنم خطور کرد.

انتفاضه واقعی در فلسطین و اذعان مقامات رژیم صهیونیستی به جنگ داخلی

دبیرکل حزب الله لبنان، اقدامات رسمی لبنان در مورد سوریه را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: صحبت هایی مبنی بر فشار حزب الله در این زمینه بیهوده است؛ لبنان باید به تلاش های خود برای کمک به سوریه ادامه دهد تا بخشی از تلاش های عربی برای شکست تحریم های وضع شده علیه سوریه باشد.

وی تاکید کرد: اولین کشوری که از شکست تحریم ها و محاصره سوریه سود می برد لبنان است.

سید حسن نصرالله در بخش دیگری از صحبت های خود گفت که وضعیت داخلی رژیم صهیونیستی بی سابقه است به ویژه اینکه برخی از مقامات ارشد این رژیم در مورد جنگ داخلی صحبت می کنند و شخص رئیس رژیم صهیونیستی اقرار کرده که نسبت به جنگ داخلی و نابودی این رژیم نگرانی هایی دارد.

دبیرکل حزب الله لبنان عنوان کرد: به احترام ملت فلسطین به ویژه نسل جوان در قدس و کرانه باختری و نوار غزه می ایستیم؛ ما امروز در برابر مقاومت و انتفاضه واقعی در فلسطین قرار داریم.

وی کابینه کنونی رژیم صهیونیستی را «کابینه ای احمق» خواند که «ممکن است به احتمال قوی در کل منطقه تنش ایجاد کند».

سید حسن نصرالله همچنین وجود تحولی جدید در پرونده ریاست جمهوری لبنان را رد کرد و افزود: هیچ کس نمی تواند یک رئیس جمهور بر کشور تحمیل کند و باید به تلاش ها برای تفاهم و توافق بر سر حل این مساله ادامه داد.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که مساله بالا رفتن قیمت دلار و در پی آن بالا رفتن قیمت دیگر کالاها باید حل شود و مطالبات بخش عمومی در این زمینه بسیار برحق است.

وی همچنین دلیل اصلی مشکلات لبنان را فشارهای آمریکا و سیاست برداشت اموال و سپرده ها عنوان کرد.

مطالبات آمریکایی‌ها در مذاکره مستقیمی حد و ‌مرز ندارد

سید حسن نصرالله همچنین گفت که آمریکایی ها پیام های بسیاری برای ایران فرستادند و مذاکرات مستقیم را خواستار شدند اما تهران این درخواست ها را رد کرد.

وی عنوان کرد: مطالبات آمریکایی ها در هر گونه مذاکره مستقیمی حد و مرز ندارد به همین دلیل نمی توان انتظار این را داشت که به حل بحران ما راضی شوند.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود که باید دستاورد اقتصادی قوی در کشور محقق کرد و به سمت بازارهای جدیدی مانند چین و روسیه رفت.

هشدار در مورد تعویق استخراج نفت لبنان و ایجاد هرج و مرج در این کشور

وی ادامه داد: به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد که مساله استخراج نفت به تعویق بیفتد و من نسبت به این مساله هشدار می دهم و باید به آمریکایی ها ابلاغ شود که از این مساله دوری کنند.

سید حسن نصرالله خطاب به آمریکایی ها تاکید کرد: اگر به دنبال ایجاد هرج و مرج در لبنان هستید در نهایت همه چیز را از دست خواهید داد، هر کس به دنبال این امر است باید انتظار هر اتفاقی را داشته باشد.

وی اعلام کرد: هرکس گمان می‌کند درد و رنج باعث می شود مردم ما به ارزش ها و آرمان هایشان پشت کنند، متوهم است.

دبیرکل حزب الله لبنان خطاب به آمریکایی ها گفت: اگر به دنبال ایجاد هرج و ‌مرج در لبنان هستید باید منتظر بروز هرج و مرج در سراسر منطقه و در مقدمه آن «دخترخوانده» شما «اسرائیل» باشید.

سید حسن نصرالله در پایان تاکید کرد: همانگونه که آماده جنگ برای دفاع از نفت خود بودیم اکنون آماده ایم که سلاح خود را به سوی دخترخوانده شما اسرائیل نشانه برویم و باید بدانید که صبح نزدیک است./ایرنا