دولت سال ۹۸ منابع خوبی برای احیا بافت روستاها در نظر گرفت

محمدرضا شاملو روز پنجشنبه در گفت و گو با ما در اصفهان افزود : بر اساس ماده ۹۹ قانون برنامه ششم توسعه دولت باید منابع لازم را تهیه کند و برای۳۰۰ روستا طرح جدید گردشگری و احیای بافت های با ارزش تهیه شود. وی اظهارداشت : هم اکنون طرح های بهسازی و احیای بافت های […]

محمدرضا شاملو روز پنجشنبه در گفت و گو با ما در اصفهان افزود : بر اساس ماده ۹۹ قانون برنامه ششم توسعه دولت باید منابع لازم را تهیه کند و برای۳۰۰ روستا طرح جدید گردشگری و احیای بافت های با ارزش تهیه شود.
وی اظهارداشت : هم اکنون طرح های بهسازی و احیای بافت های با ارزش و توسعه گردشگری در یکصد روستای منتخب کشور در حال اجراست.
وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح های احیای بافت های تاریخی و با ارزش و توسعه گردشگری از برنامه سوم توسعه (۱۳۸۳) در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شروع و کار مطالعه و تهیه طرح برای حدود ۱۵۰ روستا انجام شد.
شاملو اظهار امیدواری کرد که سال آینده تحول خوبی در اجرای این طرح ها در کشور بوجود آید.
معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه ۱۸ روستا از اصفهان برای اجرای طرح های بهسازی و احیای بافت های با ارزش و گردشگری در کارگروه استانی بررسی و مصوب شد، گفت: تعدادی از آنها در کارگروه ملی بررسی شده است.
به گفته وی اصفهان با توجه به بافت روستاها و اقلیم خاص مناطق مختلف خود ظرفیت های خوبی در این بخش دارد.
وی تصریح کرد : در اجرای این طرح ها، زیرساخت های لازم برای توسعه روستاها فراهم، شبکه معابر، ساماندهی، بافت و معماری بومی روستا احیا و فضاهای مورد نیاز برای سرمایه گذاری بخش خصوصی پیش بینی می شود.
بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ از کل جمعیت ۸۰ میلیونی کشورمان بیش از ۲۰ میلیون نفر (۲۶ درصد) در روستاها ساکن هستند.
این جمعیت در ۶۲ هزار و ۲۸۴ روستا و آبادی توزیع شده‌اند.
استان اصفهان بیش از پنج میلیون نفر جمعیت دارد./ایرنا