پیروزی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در نخستین گام

نهمین دوره رقابت های قهرمانی فوتبال ساحلی آسیا از ۱۶ تا ۲۶ اسفندماه به میزبانی شهر بانکوک پایتخت تایلند برگزار می شود و ساحلی بازان ایران از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه امروز به مصاف تیم ملی عراق رفتند. ایران در پایان این دیدار با گل های «علی میرشکاری»، «امیر حسین اکبری»، «حمید بهزادپور»، «محمد […]

نهمین دوره رقابت های قهرمانی فوتبال ساحلی آسیا از ۱۶ تا ۲۶ اسفندماه به میزبانی شهر بانکوک پایتخت تایلند برگزار می شود و ساحلی بازان ایران از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه امروز به مصاف تیم ملی عراق رفتند. ایران در پایان این دیدار با گل های «علی میرشکاری»، «امیر حسین اکبری»، «حمید بهزادپور»، «محمد احمد زاده» و «محمدعلی مختاری» به پیروزی رسید.
بازیکنان تیم فوتبال عراق نیمه نخست را هجومی آغاز کردند و از اشتباه بهزاد پور گلر ایران استفاده کرده و گل نخست را به ثمر رساندند. اما میرشکاری بازیکن تیم ایران در ۴دقیقه پایانی نیمه نخست از روی ضربه ایستگاهی دروازه تیم عراق را باز کرد و در ادامه اکبری با شوتی زیبا گل دوم را با ثمر رساند تا وقت نخست با برتری ۲ بر یک ایران خاتمه یابد.
در زمان دوم این دیدار، بهزادپور گلر تیم ایران در شروع مجدد موفق شد با شوتی سرکش از راه دور توپ را به کنج دروازه تیم عراق بچسباند و در ادامه ملی پوشان ایران دو فرصت دیگر برای گلزنی نیز داشتند ولی توپ به دیرک دروازه حریف برخورد کرد.
در آغاز زمان سوم دیدار، ساحلی بازان عراق از فرصت شوت زنی خود به خوبی استفاده کرده و برای دومین بار دروازه تیم ایران را باز کردند ولی «محمد احمدزاده» کاپیتان تیم فوتبال ساحلی ایران یک دقیقه بعد، با شوت سر ضرب خود از میانه میدان دروازه حریف را باز کرد.
رقابت های فوتبال ساحلی در سه زمان ۱۲ دقیقه برگزار می شود که در صورت پیروزی هر کدام از تیم ها ۳ امتیاز برای تیم برنده منظور می شود. در غیر این صورت در وقت های اضافه پیروز میدان ۲ امتیاز و در ضربات پنالتی، یک امتیاز به تیم برتر تعلق می گیرد.
محمد احمدزاده، مسلم مسیگر، پیمان حسینی، امیرحسین اکبری، محمدعلی مختاری، حمید بهزادپور، مصطفی کیانی، محمد مرادی، علی میرشکاری، سعید پیرامون، مهدی شیر محمدی و محمد معصومی زاده، بازیکنان اعزامی ایران به این رقابت ها هستند.
شاگردان «مارکو اوکتاویو» سرمربی تیم فوتبال ساحلی ایران در گروه چهارم مسابقات با تیم های ملی عراق و عمان همگروه هستند و در دومین دیدار خود باید روز سه شنبه ۲۱ اسفند و از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه برابر تیم عمان به میدان بروند.
در هشت دوره گذشته این مسابقات تیم فوتبال ساحلی ژاپن با ۲ قهرمانی، ۵ نایب قهرمانی و یک مقام سومی پر افتخارترین تیم در آسیا است و پس از سامورائی ها، تیم فوتبال ساحلی ایران با ۲ قهرمانی، ۵ مقام سومی و یک مقام چهارمی در جایگاه دوم قرار دارد. البته تیم فوتبال ساحلی ایران چندی پیش در رقابت های بین قاره ای جهان در سال ۲۰۱۹ به مقام قهرمانی رسیده بود./ایرنا