پرسپولیس آقای فوتبال ایران؛ فتح دوباره دربی و سه‌گانه دراماتیک سرخ‌ها

  به گزارش چهارشنبه شب ایرنا؛ فینال جام‌حذفی از ساعت ۱۹:۵۰ در حضور حدود ۵۰ هزار تماشاگر ورزشگاه آزادی تهران برگزار و با برتری دو بر یک پرسپولیس همراه شد. این در حالی است که طبق اعلام مسئولان برگزاری، تنها ۳۵ هزار بلیت برای این دیدار حساس فروخته شده بود. بازی در حالی آغاز شد که پرسپولیس […]

 

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا؛ فینال جام‌حذفی از ساعت ۱۹:۵۰ در حضور حدود ۵۰ هزار تماشاگر ورزشگاه آزادی تهران برگزار و با برتری دو بر یک پرسپولیس همراه شد. این در حالی است که طبق اعلام مسئولان برگزاری، تنها ۳۵ هزار بلیت برای این دیدار حساس فروخته شده بود.

بازی در حالی آغاز شد که پرسپولیس پس از قهرمانی در لیگ برتر در اندیشه فتح قهرمانی دیگر بود که به هدفش رسید و استقلال نیز می‌خواست ضمن جبران شکست در دربی قبلی، با قهرمانی در جام حذفی جبران مافات کند اما دوباره شکست خورد.

پرسپولیس با همان ترکیب همیشگی کار را شروع کرد و در استقلال نیز نسبت به بازی‌های گذشته، محمدحسین مرادمند در خط دفاعی جانشین عارف غلامی شده بود.

شاگردان یحیی گل‌محمدی بازی تهاجمی‌تر آغاز کرده و حرکات ترابی و صادقی در پی ایجاد موقعیت بودند.

پس از گذشت دقایق ابتدایی، نوبت به هافبک‌های استقلال رسید که با عملکرد خوب خود، میدان را در اختیار بگیرند.

در دقیقه ۱۸ پرتاب بطری آب و اشیا به سوی سروش رفیعی موجب شد تا داور برای دقایقی، بازی را متوقف کند. در ادامه بازیکنان استقلال از هواداران خواستند تا دست از این اقدام بردارند. بعد از دو دقیقه، کار از سر گرفته شد.

پِرِس بازیکنان استقلال از زمین حریف موجب شد تا بازیکنان پرسپولیس نتوانند بازیسازی انجام داده و حملاتی را طراحی کنند.

در دقیقه ۲۱، محمدمحبی پشت مدافعان پرسپولیس صاحب موقعیتی عالی شد که ضربه او با فاصله اندکی از دروازه به بیرون رفت.

حملات آبی‌ها ادامه یافت و در دقیقه ۲۵ شوت از پشت محوطه جریمه ارسلان مطهری را علیرضا بیرانوند به کرنر فرستاد.

در دقیقه ۲۹، حرکت خوب دانیال اسماعیلی‌فر و ارسال او، توپ را به مهدی ترابی رساند و او با شوتی غیرقابل مهار دروازه استقلال را گشود تا گل نخست بازی به‌ثمر برسد.

در ادامه، ارسلان مطهری به دلیل مصدومیت جای خود را به پیمان بابایی داد.

در دقیقه ۴۰، شوت تماشایی سعید مهری با بدشناسی استقلالی‌ها به تیرک دروازه خریف برخورد کرد.

در اواخر نیمه نخست، پرتاب سنگ از سوی هواداران استقلال موجب شد یکی از تصویربرداران دچار مصدومیت شود.

در نهایت، نیمه نخست این دیدار حساس با برتری یک بر صفر سرخپوشان همراه شد.

در ابتدای نیمه دوم، پیمان بابایی مهاجم استقلال از داور اخطار گرفت. در دقیقه ۴۸، علیرضا بیرانوند در مصاف تک به تک با مهدی قایدی، با واکنشی مناسب دروازه پرسپولیس را نجات داد.

استقلالی‌ها که نمی‌خواستند با ناکامی دیگری مواجه شوند، در نیمه دوم با طراحی حملات همه جانبه در پی رسیدن به گل تساوی بودند.

در دقیقه ۵۵ سروش رفیعی هافبک باتجربه پرسپولیس به دلیل اعتراض، کارت زرد گرفت. دانیال اسماعیلی‌فر هم در ادامه کارت گرفت.

در دقیقه ۶۸، بازیکنان دو تیم برای لحظاتی درگیر شدند که این قائله خیلی زود خاتمه یافت. البته مهدی ترابی، علی نعمتی و روزبه چشمی بعد از این ماجرا، با کارت زرد جریمه شدند.

در ادامه بازیکنان پرسپولیس با آرام کردن بازی به دنبال حفظ نتیجه بودند و شاگردان ساپینتو هم برنامه‌ای برای گلزنی نداشتند.

در دقیقه ۸۰ و در اتفاقی جالب، اشکان خورشیدی داور بازی به دلیل مصدومیت نتوانست به کار ادامه دهد و محمدحسین زاهدی‌فر که یکی از داوران کنار دروازه بود، به جای او قضاوت دقایق باقی مانده را برعهده گرفت.

در دقیقه ۹۵ ضربه تماشایی ترابی با بدشناسی به تیرک دروازه استقلال برخورد کرد.

در دهمین دقیقه از وقت‌های تلف شده محمدحسین مرادمند با ضربه سر تماشایی کار را به تساوی کشاند تا این دیدار حساس به وقت‌های اضافه کشیده شود.

پس از این گل، ساپینتو سرمربی استقلال به دلیل اعتراض به داور اخراج شد.

در دقیقه ۱۰۱ ارسال امید عالیشاه با ضربه سر فرشاد فرجی همراه شد اما این توپ راهی به دروازه نداشت.

نیمه نخست وقت‌های اضافه با همان نتیجه مساوی به پایان رسید.

در دقیقه ۱۱۰ سینا اسدبیگی یک فرصت بسیار عالی برای گلزنی پیدا کرد اما ضربه آرام او راهی به گل نداشت.

در دقیقه ۱۱۵ امید عالیشاه روی یک ضربه ایستگاهی و اشتباه سید حسین حسینی موفق شد گل دوم قرمزها را وارد دروازه حریف کند تا پرسپولیس با نتیجه دو بر یک از استقلال پیش بیفتد.

در نهایت این دیدار با برتری دو بر یک پرسپولیس همراه شد تا این تیم علاوه بر فتح لیگ برتر، قهرمان جام حذفی شده و سوپر جام فصل آینده را نیز از آن خود کند. با این اوصاف فصلی رویایی برای پرسپولیس رقم خورد.

تیم داوری/ داور وسط: اشکان خورشیدی، کمک‌ها: علیرضا ایلدروم و حسن ظهیری/ این بازی دارای ۲ داور کنار دروازه بود.

ترکیب استقلال

سیدحسین حسینی، رافائل سیلوا، محمدحسین مرادمند(عارف غلامی)،جعفر سلمانی(ابوالفضل جلالی)، صالح حردانی، روزبه چشمی، سعید مهری، آرش رضاوند(سجاد شهباززاده)، مهدی قایدی، محمد محبی و امیر ارسلان مطهری(پیمان بابایی).

ترکیب پرسپولیس

علیرضا بیرانوند، دانیال اسماعیلی‌فر(فرشاد فرجی)، علی نعمتی، سروش رفیعی(سینا اسدبیگی)، مرتضی پورعلی گنجی، مهدی ترابی (وحدت هنانوف)، میلاد سرلک، وحید امیری (کمال کامیابی‌نیا)، سعید صادقی(امید عالیشاه)، گئورگی گولسیانی و عیسی آل‌کثیر(مهدی عبدی).