۸۳ جاذبه گردشگری آبدانان مهیای حضور گردشگران نوروزی است

سیروس مرادحاصلی روز شنبه در گفت گو با خبرنگار ما اظهارکرد: هشت باب مدرسه و چهار مرکز میهمان پذیر و بومگردی در سطح شهر و روستاهای تابعه این شهرستان با تجهیزات لازم و کادر خدماتی میهیای استقبال و پذیرایی از میهمانان نوروز ۹۸ است. وی با افزود: با توجه به وفور نزولات آسمانی در سال […]

سیروس مرادحاصلی روز شنبه در گفت گو با خبرنگار ما اظهارکرد: هشت باب مدرسه و چهار مرکز میهمان پذیر و بومگردی در سطح شهر و روستاهای تابعه این شهرستان با تجهیزات لازم و کادر خدماتی میهیای استقبال و پذیرایی از میهمانان نوروز ۹۸ است.
وی با افزود: با توجه به وفور نزولات آسمانی در سال بارشی جاری و وجود مناظر و گردشگاه های طبیعی و باستانی،جنگل های انبوه، آب های روان، رودخانه های متعدد و دشت های وسیع شهرستان آبدانان بهترین و مفرح ترین مکان و مسیر برای سپری کردن تعطیلات نوروز سال ۹۸ است.
فرماندار آبدانان از وجود ۸۳ مکان دیدنی و جاذبه گردشگری در این شهرستان خبر داد و تاکید کرد: دریاچه های دوقلوی سیاه گاو، آبشارهای طبیعی ماهوته و بان گنبد، دژ بزرگ پشت قلعه، شهرهای تاریخی جولیان، چوره و هزاردر، بقاع متبرکه سید صلاح الدین محمد (ع)، جابر انصار، سید ابراهیم و منصور ابوالحسن، مجموعه تفریحی سراب آبدانان، جنگل های پرپشت دینارکوه و میان وار، لاله زارها و هیروزارهای گیجه از مهم ترین جاذبه های دیدنی آبدانان هستند.
مرادحاصلی یادآور شد: اماکن توزیع مواد غذایی، واحدهای خدمات رسان، گروه های راهنمای مسافران و تمامی میهمان پذیرها و مراکز بهداشتی ، درمانی شهرستان بطور شبانه روزی آماده ارائه خدمات به مسافران نوروز ۹۸ خواهند بود.
شهرستان ۵۵ هزار نفری آبدانان با ۴۵ پارچه روستا، سه شهر، سه بخش، ۸۳ مکان دیدنی در ۱۷۱ کیلومتری جنوب شرق ایلام قرار دارد و از ابتدای سال بارشی امسال تاکنون ۱۰۴۵ میلی متر باران در این شهرستان ثبت شده که در ۳۰ سال گذشته بی سابقه بوده است./ایرنا