چهار میلیون و ۴۵۲ هزار نفر از مرز مهران تردد کردند

نورالله دلخواه روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: از این تعداد تردد ۲ میلیون و ۸۶ هزار و ۸۵۶ نفر از مرز مهران خارج و مابقی نیز وارد کشور شده اند. وی از افزایش سه و نیم درصدی تردد زائران از مرز مهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته(۱۱ ماهه) خبر […]

نورالله دلخواه روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: از این تعداد تردد ۲ میلیون و ۸۶ هزار و ۸۵۶ نفر از مرز مهران خارج و مابقی نیز وارد کشور شده اند.
وی از افزایش سه و نیم درصدی تردد زائران از مرز مهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته(۱۱ ماهه) خبر داد و افزود: از این میزان آمار تردد در این مرز ۲ میلیون و ۸۷۰ هزار و ۹۱۷ نفر مربوطه به خروج ایرانی و مابقی نیز مربوط به افراد خارجی بوده است.
دلخواه به ظرفیت خاص پایانه مرزی مهران در چگونگی تردد زائران و کامیون های تجاری اشاره کرد و یادآور شد: ظرفیت این پایانه برای تردد تنها ۲۰ هزار نفر زائر در نظر گرفته شده بود، این در حالیست که تنها در ایام اربعین امسال در یک شبانه روز بیش از ۲۴۰ هزار نفر از مرز بدون کوچکترین مشکلی تردد کردند.
وی جابه جایی بیش از ۱۲ برابر ظرفیت پایانه مرزی مهران را یکی از موفقیت‌های ناوگان حمل و نقل استان ایلام نام برد و تصریح کرد: یکی از رکودهای ماندگار در ایام اربعین ثبت تردد سه هزار و ۱۰۰ اتوبوس در روز بوده است که با توجه به تعداد و ظرفیت موجود استان به ۲۵۰ عدد قابل قیاس نیست.
شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائرین عتبات عالیات است.
روزانه به طور متوسط ۶ هزار زائر از این مرز رسمی به شهرهای مقدس کربلا و نجف در کشور عراق سفر می کنند ولی در ایام منتهی به اربعین بیش از ۲ میلیون زائر از این مرز برای سفر به عتبات عالیات تردد می کنند./ایرنا