۳۰ مسجد در ایلام آماده میزبانی از معتکفان است

حجت الاسلام حشمت رستمی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ما افزود: علاقه مندان می توانند برای ثبت نام در آیین معنوی اعتکاف امسال به صورت اینترنتی در سامانه اعتکاف ثبت نام کنند. وی افزود: عموم مردم می توانند با مراجعه به سامانه اعتکاف و انتخاب مسجد مورد نظر در شهرهای مختلف برای شرکت […]

حجت الاسلام حشمت رستمی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ما افزود: علاقه مندان می توانند برای ثبت نام در آیین معنوی اعتکاف امسال به صورت اینترنتی در سامانه اعتکاف ثبت نام کنند.
وی افزود: عموم مردم می توانند با مراجعه به سامانه اعتکاف و انتخاب مسجد مورد نظر در شهرهای مختلف برای شرکت در این آیین معنوی اعلام آمادگی و ثبت نام کنند.
رستمی با بیان اینکه پارسال سه هزار نفر از مردم استان در آیین معنوی اعتکاف شرکت کردند، تاکید کرد: با توجه به تقارن ایام اعتکاف امسال با تعطیلات نوروزی پیش بینی می شود تعداد معتکفان کاهش یابد.
به گفته معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ایلام، همه ساله شماری از مساجد به دانشجویان اختصاص می یافت که با توجه به تعطیلی دانشگاه ها امسال این افراد حضور نخواهند داشت.
وی، عمده برنامه های اجرایی برای معتکفان را حضور مبلغان، برگزاری حلقه صالحین، نماز جماعت، محافل قرآنی و تفسیر، اقامه نماز و مسابقات فرهنگی اعلام کرد.
رستمی اضافه کرد: به منظور اجرای مطلوب برنامه های اعتکاف امسال نشست هایی با رابطان فرهنگی و هیات امنای مساجد و هیات های مذهبی استان تشکیل شده است.
ایام البیض از سحرگاه ۱۳ رجب آغاز و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت، ایام اعتکاف امسال از سحرگاه ۲۹اسفندماه تا دوم فروردین ماه خواهد بود./ایرنا