همکاری دانشگاه‌ها می‌تواند منجر به توسعه پایدار شود

محمد نوذری روز دوشنبه در آیین تجلیل از دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی ایلام اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی کاملا در راستای توسعه نظام آموزش عالی ایجاد شده است، انتقال فرصت ها دستاوردهای مهارتی و پاسخ گویی به نیازهای جامعه یکی از مهمترین ماموریت های این دانشگاه است. وی افزود: ماموریت دانشگاه علمی […]

محمد نوذری روز دوشنبه در آیین تجلیل از دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی ایلام اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی کاملا در راستای توسعه نظام آموزش عالی ایجاد شده است، انتقال فرصت ها دستاوردهای مهارتی و پاسخ گویی به نیازهای جامعه یکی از مهمترین ماموریت های این دانشگاه است.
وی افزود: ماموریت دانشگاه علمی کاربردی تربیت نیروی ماهر و توانمند است و این می‌تواند در ایجاد اشتغال و کاهش درصد بیکاری دانش‌آموختگان مهم باشد.
معاون استاندار ایلام تاکید کرد: دانش آموختگان این دانشگاه نباید تنها به دنبال مدرک گرایی باشند، باید از دانش این افراد تحصیلکرده با توجه به ظرفیت های خاص در حوزه های مختلف برای توسعه اقتصادی استان بهره لازم را ببریم.
نوذری با اشاره به ظرفیت های خاص استان افزود: ایلام دروازه عتبات عالیات است و سالانه پنج میلیون نفر از این مرز تردد می کنند که از این میزان ۲ و نیم میلیون نفر در ایام اربعین و مابقی در طول سال صورت می گیرد.
نوذری کنگره بزرگ اربعین را یک ظرفیت اجتماعی، سیاسی دانست و گفت: باید در کنار این ظرفیت ها مسائل اقتصادی را نیزمورد توجه قرار داد چرا که حوزه تولید علم، محتوا و فکر در راستای برنامه های اربعین می تواند به ما کمک کند.
نوذری تصریح کرد: مشکلات ما در حوزه مسائل اجتماعی بسیار است و تنها راهکار آن ما حرکت به سمت فعالیت های علمی از طریق بخش خصوصی است.
وی تاکید کرد: استان ایلام علاوه بر مرز می تواند در حوزه اربعین، نفت و گاز، پتروشیمی ، زیرساخت ها و توسعه فعالیت های گردشگری فعالیت کند که این ظرفیت ها فقط با دست های توانای دانشجویان، فارق التحصیلان، دانشگاه و اساتید همچنین ارائه طرح ها و ایده های اقتصادی اجرایی می شود./ایرنا