هفت هزار هکتار بیابان زدایی در ایلام انجام گرفته است

رضااحمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: طرح بیابان زدایی در دشت های عین خوش، حسن قندی، ابوغویر، دشت عباس، چم هندی در شهرستان های مهران و دهلران صورت گرفته است. وی افزود: در این راستا ۶ هزار و ۵۰۰ نهال کاری در اراضی مهران و دهلران و یک هزار […]

رضااحمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: طرح بیابان زدایی در دشت های عین خوش، حسن قندی، ابوغویر، دشت عباس، چم هندی در شهرستان های مهران و دهلران صورت گرفته است.
وی افزود: در این راستا ۶ هزار و ۵۰۰ نهال کاری در اراضی مهران و دهلران و یک هزار هکتار نهال کاری دیگر در شهرستان مهران با مشارکت و ۸۰ کیلومتر بادشکن نیز در حاشیه مزارع مردم با مشارکت خود کشاورزان انجام گرفت.
احمدی یادآور شد: با هدف بیابان زدایی، جلوگیری از فرسایش خاک و مهار گردو غبار داخلی افزون بر ۱۴۰ هزار هکتار کانون فرسایش بادی در استان ایلام شناسایی شده که عمده این اراضی در شهرستان دهلران واقع شده است.
به گفته وی طرح اجرای کنترل کانون های بحرانی فرسایش بادی در ۱۱ هزار و ۶۱۵ هکتار، طرح اجرایی مدیریت مناطق بیابانی مهران و دهلران به وسعت ۷۶ هزار و ۴۸۶ هکتار، مدیریت جنگل های دست کاشت بیابانی به وسعت ۳۰۰ هکتار به مجموع ۲۲۸ هزار و ۴۸۲ هکتار اجرا شده است.
۴۲۶ هزار و ۶۵۹ هکتار معادل ۲۱ درصد کل مساحت ۲ میلیون هکتاری استان ایلام را بیابان و کانون های فرسایش بادی تشکیل داده که بیشترین اراضی بیابانی استان به مساحت ۸۴ هزار هکتار در مناطق عین خوش، ابوغویر و حسن قندی در شهرستان دهلران وجود دارد./ایرنا