۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به طرح های مسکن مهر پرداخت شد

علی اصغر مهرآبادی روز سه شنبه در نشست بررسی وضعیت مسکن مهر استان ایلام با تاکید بر این که عزم دولت در اتمام مسکن مهر جدی است، اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی تاکید کرده است تا از ظرفیت استان ها و توان استانداران برای تکمیل واحدهای مسکن مهر استفاده شود. وی افزود: با توجه […]

علی اصغر مهرآبادی روز سه شنبه در نشست بررسی وضعیت مسکن مهر استان ایلام با تاکید بر این که عزم دولت در اتمام مسکن مهر جدی است، اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی تاکید کرده است تا از ظرفیت استان ها و توان استانداران برای تکمیل واحدهای مسکن مهر استفاده شود.
وی افزود: با توجه به تورم موجود در جامعه مقرر شده برای تکمیل پروژه ها به پیمانکاران تعاونی های خودمالکی تسهیلات ارزان قیمت بدون سپرده گذاری واگذار شود.
مهرآبادی، تکمیل پروژه های نیمه تمام مسکن های مهر در حوزه زیرساخت ها و دستگاه های خدمات رسان چون مدارس و کلانتری ها را از اولویت ها دانست و یادآور شد: باید برای اتمام پروژه های مسکن مهر زمان بندی مشخص تعیین شود.
وی در مورد مشکل مسکن مهر ایلام هم گفت: در این استان، ۳۷۰ واحد مشکل عدیده دارند که عمده این پروژه ها متعلق به پروزه های خودمالکی هستند.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: تلاش این است تا پایان نیمه اول سال آینده جشن اتمام پروژه های مسکن مهر را در ایلام برگزار و پرونده مسکن های مهر این استان بسته شود.
استاندار ایلام هم در این نیز گفت: احداث ۱۸ هزار واحد مسکن مهر در این استان در دستور کار بوده که تاکنون بیش از ۱۵ هزار واحد تحویل متقاضیان شده است.
قاسم سلیمانی دشتکی افزود: تکمیل دیگر پروژه های باقیمانده باید با همکاری دستگاه های مشمول تصمیم گیری، برنامه ریزی و زمان بندی مشخص تعیین شود.
وی اضافه کرد: هدف اصلی احداث مسکن مهر تامین مسکن اقشار کم درآمد و خانوارهای فاقد منزل بود که با اجرای ناکارآمد طرح باعث بروز مشکل در روند احداث و واگذاری مسکن مهر شد.
سلیمانی دشتکی با بیان اینکه مسکن مهر و یارانه ها دو قانون مهم و خوب نظام بودند، تاکید کرد: عدم اجرای درست و منطقی که با هدف کمک به اقشار ضعیف و کم درآمد و دهک های پایین جامعه بود، بیشتر اقشار متوسط جامعه را بیشتر پوشش داد و در بحث یارانه ها هم بجای اینکه اقشار آسیب پذیر را تامین کند، غنی و فقیر را یکسان تحت پوشش داد و این بر دامنه مشکلات افزود.
استاندار ایلام با اشاره به اینکه باید طرح های مسکن مهر تکمیل شود، افزود: با توجه به شرایط تورم و افزایش مصالح ساختمانی باید سقف تسهیلات پرداخت شده به پیمانکاران با نرخ تورم همخوانی پیدا کند و سهم آورده مددجویان به صورت کمک بلاعوض از سوی دولت پرداخت شود.
در این نشست مسئولان دستگاه های مختلف استان ایلام به بیان مشکلات مسکن مهر استان پرداختند./ایرنا