۲ هزار هکتار از اراضی بیابانی دهلران نهالکاری شد

مجید عسکری روز سه شنبه در آیین نهالکاری پارک زائر روستای حاضرمیل در بخش مرکزی شهرستان دهلران اظهار داشت: این میزان از اراضی بیابانی در بخش های مرکزی، موسیان، زرین آباد و میمه با گونه های مقاوم و سازگار با شرایط اقلیمی منطقه چون کهور، کنار، اکاسیا و اکالیپتوس نهالکاری شده است. وی با اشاره […]

مجید عسکری روز سه شنبه در آیین نهالکاری پارک زائر روستای حاضرمیل در بخش مرکزی شهرستان دهلران اظهار داشت: این میزان از اراضی بیابانی در بخش های مرکزی، موسیان، زرین آباد و میمه با گونه های مقاوم و سازگار با شرایط اقلیمی منطقه چون کهور، کنار، اکاسیا و اکالیپتوس نهالکاری شده است.
وی با اشاره به مشارکت مردمی در اجرای بخشی از نهالکاری در قالب پروژه های بادشکن مزارع و زراعت چوب در دهلران، افزود: برای اجرای پروژه های نهالکاری در این شهرستان افزون بر ۳۵میلیارد ریال هزینه شده است.
فرماندار دهلران تاکید کرد: سه نهالستان گرمسیری،نیمه گرمسیری و سرد سیری در این شهرستان وجود دارد که سالانه بالغ بر ۳۰۰ هزار اصله نهال در این مراکز تولید می شود.
عسکری اضافه کرد: در این نهالستان ها گونه هایی مانند کنار، کهور، برهان، نخل زینتی، اکالیپتوس، بنه، بلوط، زالزالک و بادام تولید و برای استفاده طرح های احیایی در حوزه جنگل و مرتع و کشاورزان کاشت می شوند.
وی یادآور شد: بیش از ۲۶۰ هزار هکتار عرصه بیابانی در سطح دهلران وجود داردگفت: تا کنون حدود ۱۵هزار هکتار از اراضی ملی بیابانی در قالب عملیات بیابان زدایی و توسعه جنگل کاری در سطح شهرستان نهالکاری شده است.
به گفته وی در سطح بیش از ۲۲ هزار هکتار از مراتع شهرستان دهلران عملیات احیایی و اصلاحی صورت گرفته است.
شهرستان دهلران در ۲۳۰ کیلومتری ایلام قرار دارد./ ایرنا