پرسپولیس در دقیقه ۹۴ شکست خورد

تیم فوتبال پرسپولیس ایران در هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به میهمانی السد قطر رفت و در حالی که نمایش خوبی داشت با گل دقیقه ۹۴ که مشکوک به آفساید بود، مغلوب شد. این دیدار در حضور حدود ۵ هزار تماشاگر ورزشگاه «جاسم بن حمد» دوحه برگزار شد. دیدار امروز در حالی آغاز […]

تیم فوتبال پرسپولیس ایران در هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به میهمانی السد قطر رفت و در حالی که نمایش خوبی داشت با گل دقیقه ۹۴ که مشکوک به آفساید بود، مغلوب شد.
این دیدار در حضور حدود ۵ هزار تماشاگر ورزشگاه «جاسم بن حمد» دوحه برگزار شد.
دیدار امروز در حالی آغاز شد که پرسپولیس در هفته نخست برابر پاختاکور ازبکستان با تساوی یک بر یک متوقف شد و السد نیز با ۲ گل نتیجه را به الاهلی عربستان واگذار کرده بود.
پرسپولیس و السد در مرحله نیمه نهایی فصل گذشته نیز به مصاف هم رفتند که نماینده ایران با کسب پیروزی به فینال رسیده بود.
«ژاوی» هافبک باتجربه اسپانیایی السد به دلیل مصدومیت نتوانست نماینده قطر را همراهی کند.
السد که از امتیاز میزبانی سود می برد، بازی را هجومی آغاز کرد تا نماینده ایران را مجبور به عقب نشینی کند.
در دقیقه هفت و در ضد حمله ای سریع «مهدی ترابی» با حرکتی تماشایی وارد محوطه میزبان شد و ضربه او به دست مدافع السد برخورد کرد که داور اهل کره جنوبی اعتقادی به پنالتی نداشت.
در دقیقه ۱۵ پرسولیس در آستانه گل قرار گرفت که ضربه «احمد نوراللهی» را دروازه بان السد به خوبی مهار کرد.
هرچند میزبان توپ و میدان را بیشتر در اختیار داشت، اما شاگردان برانکو در ضدحملات خطرناک نشان می دادند.
«شجاع خلیل زاده» مدافع خشن پرسپولیس در دقیقه ۳۵ با کارت زرد داور جریمه شد.
در آخرین ثانیه های نیمه نخست «بغداد بونجاح» مهاجم الجزایری با ضربه سر دروازه پرپسولیس را باز کرد که به دلیل آفساید پذیرفته نشد تا نیمه اول این دیدار حساس با تساوی صفر بر صفر به اتمام برسد.
السد در نیمه دوم هم شروعی تهاجمی داشت که «علیرضا بیرانوند» در ۲ صحنه با واکنش های مناسب مانع از باز شدن دروازه پرسپولیس شد.
در دقیقه ۵۲ کار تیمی بازیکنان پرسپولیس این تیم را در فرصت خوبی قرر داد که ضربه «ماریو بودیمیر» با فاصله ای اندکی از کنار دروازه بیرون رفت.
در دقیقه ۵۸ «بیرانوند» با واکنشی تماشایی، شوت سنگین «بونجاح» را به بیرون فرستاد.
حملات السد ادامه یافت و در دقیقه ۷۰ شوت مهاجم این تیم به دست «محمد نادری» برخورد کرد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت.
بلافاصله در ضد حمله ای سریع «بشار رسن» نتوانست گلزنی کند.
در دقیقه ۸۲ «سیامک نعمتی» به عنوان نخستین تعویض نماینده ایران به جای «ماریو بودیمیر» به میدان آمد.
در دقیقه ۸۷ «علی علیپور» در مصاف تک به تک با دروازه بان السد با بی دقتی عجیب این بخت مناسب را از دست داد.
در دقیقه ۸۹ و در حالی که به نظر می رسید «بیرانوند» با خطا مهاجم حریف را متوقف کرده است، باز هم داور کره ای اعتقادی به پنالتی نداشت.
در دقیقه ۹۴ بالاخره السد به گل رسید و «بغداد بونجاح» در حالی که به نظر می رسید در منطقه آفساید قرار دارد با ضربه سر دروازه پرسپولیس را گشود.
با این اوصاف پرسپولیس که فصل گذشته به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده بود، یک امتیازی باقی ماند تا کار بسیار سختی برای صعود داشته باشد.
«پیر لوئیجی کولینا» رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی فوتبال از تماشاگران ویژه این دیدار است.

**ترکیب السد:
سعد الشیب، عبدالکریم حسن، طارق سلمان، پدرو میگوئل، حامد اسماعیل(بوعلام خوخی)، سالم الهاجری، وو یونگ(علی اسدالله)، گابی، اکرم عفیف،حسن الهیدوس و بغداد بونجاح

**ترکیب پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع‌ خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد نادری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، بشار رسن(سروش رفیعی)، مهدی ترابی، ماریو بودیمیر(سیامک نعمتی) و علی علیپور/ایرنا