موسسان مدارس غیر انتفاعی جز کار آفرینان قرار می گیرند

رستم‌زاد افزود: در سفر اخیر وزیر آموزش و پرورس به استان ۹۰۰ میلیارد ریال برای توسعه و تقویت حوزه آموزشی استان اختصاص یافت و بخشی از این اعتبار برای تخریب و بازسازی ۵۰ درصد از مجموع ۱۹۶ مدرسه سنگی استان اختصاص یافته است. مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام افزود: حمایت از مدارس غیر انتفاعی، […]

رستم‌زاد افزود: در سفر اخیر وزیر آموزش و پرورس به استان ۹۰۰ میلیارد ریال برای توسعه و تقویت حوزه آموزشی استان اختصاص یافت و بخشی از این اعتبار برای تخریب و بازسازی ۵۰ درصد از مجموع ۱۹۶ مدرسه سنگی استان اختصاص یافته است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام افزود: حمایت از مدارس غیر انتفاعی، ریشه کنی بیسوادی، اجرای طرح ایران مهارت، جمع‌آوری مدارس کانکسی، تجهیز مراکز پرورشی و فرهنگی، توسعه مراکز رفاهی و… را از جمله مصوبه‌های سفر اخیر وزیر آموزش و پرورش به استان ایلام بود.
رستم زاد گفت: کسانی که موسس مدارس غیر انتفاعی هستند جزء کارآفرینان قرار می‌گیرند و در مجموع ۱۰۰ هزار دانش آموز استان در مدارس غیر دولتی به تحصیل اشتغال دارند و موسسان مدارس غیر انتفاعی به عنوان کارآفرین از تسهیلات صندوق‌های کار آفرینی بهره‌مند خواهند شد.
این مسئول خاطر نشان ساخت: تصویت ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات برای پرداخت به مدارس غیرانتفاعی در سفری که وزیر آموزش و پرورش به استان داشت، اختصاص یافت.
مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: جامعه امروز در مقابل تهاجم فرهنگی غرب قرار داشته و دشمنان در جنگ نرم دانش آموزان و جوانان این کشور را هدف قرار داده‌اند، پس باید برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دانش آموزان مدارس طرح نماد در طول سال تحصیلی اجراء شود و استان ایلام در زمینه اجرای آن مقام نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
رستم زاد درپایان از آمادگی آموزش و پرورش برای اسکان مسافران نوروزی خبر داد و افزود: مهیا کردن ۱۴۴مدرسه با ۷۹۱ کلاس درس و ۱۱ خانه معلم این استان برای پذیرایی از میهمانان نوروزی در تعطیلات ایام عید آماده هستند و در سال گذشته ۴۱ هزار نفر در مدارسی که برای این امر آماده بودند، اسکان داد شدند که امسال این ظرفیت ۶۰ هزار نفر خواهد رسید.