ظرفیت های استان ایلام در کشور برجسته سازی شود

قاسم سلیمانی روز یکشنبه در نشست کنگره سه هزار شهید استان ایلام اظهار داشت: در هشت سال جنگ تحمیلی ایلام به تربت پاک شهیدان ایران اسلامی مبدل شد و این مهم ایجاب می‌کند تا اطلسی از این شهدای سربلند ایجاد شود. وی تصریح کرد: برای برگزاری کنگره بزرگ شهدای استان همه دستگاه‌های اجرایی استان موظف […]

قاسم سلیمانی روز یکشنبه در نشست کنگره سه هزار شهید استان ایلام اظهار داشت: در هشت سال جنگ تحمیلی ایلام به تربت پاک شهیدان ایران اسلامی مبدل شد و این مهم ایجاب می‌کند تا اطلسی از این شهدای سربلند ایجاد شود.
وی تصریح کرد: برای برگزاری کنگره بزرگ شهدای استان همه دستگاه‌های اجرایی استان موظف به همکاری و کمک هستند.
استاندار ایلام با اشاره به اینکه ایلام با هفت دهم درصد جمعیت کشور و سه هزار شهید و ۱۰ هزار جانباز حق بزرگی بر گردن کشور و نظام دارد، تاکید کرد: امروز نیز ایلام چون گذشته و این بار در ابعاد ملی دیگر چون مراودات مرزی، مرز مشترک، اربعین، منابع نفت و گاز و پتروشیمی و … نقش آفرینی می‌کند.
وی تصریح کرد: در شرایط تحریم مرز ایران با عراق بسیار حائز اهمیت است، بنابراین توجه به زیرساخت‌ها و منافع استان در واقع توجه به منافع کل کشور قلمداد می‌شود و همه ما وظیفه داریم ابعاد ملی استان را بیش از پیش برجسته سازیم.
وی در ادامه افزود: اربعین سال ۹۷ نشان داد که بیش از ۶۵ درصد زوار ایلام و مرز مهران را برای تردد انتخاب کرده اند و با حذف ویزا باید برای تردد بیش از ۵ میلیون زائر در سال ۹۸ آمادگی داشت./ایرنا