۲ هزار ایلامی معتکف شدند

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ایلام روز چهارشنبه به خبرنگار ما گفت: امسال ۵۲ مسجد برای پذیرایی از معتکفان این استان در ایام البیض ماه رجب فراهم شده است. حجت الاسلام حشمت رستمی افزود: این افراد از صبح امروز تا غروب جمعه دوم فروردین ماه با حضور در مساجد به عبادت خواهند پرداخت. وی با […]

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ایلام روز چهارشنبه به خبرنگار ما گفت: امسال ۵۲ مسجد برای پذیرایی از معتکفان این استان در ایام البیض ماه رجب فراهم شده است.
حجت الاسلام حشمت رستمی افزود: این افراد از صبح امروز تا غروب جمعه دوم فروردین ماه با حضور در مساجد به عبادت خواهند پرداخت.
وی با بیان اینکه پارسال سه هزار نفر از مردم استان در آیین معنوی اعتکاف شرکت کردند، تاکید کرد: با توجه به تقارن ایام اعتکاف امسال با تعطیلات نوروزی تعداد معتکفان کاهش یافته است.
به گفته معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ایلام، همه ساله شماری از مساجد به دانشجویان اختصاص می یافت که با توجه به تعطیلی دانشگاه ها امسال این افراد حضور نخواهند داشت.
رستمی، بیشتر برنامه های اجرایی برای معتکفان را حضور مبلغان، برگزاری حلقه صالحین، نماز جماعت، محافل قرآنی و تفسیر، اقامه نماز و مسابقات فرهنگی اعلام کرد.
وی اضافه کرد: به منظور اجرای مطلوب برنامه های اعتکاف امسال نشست هایی با رابطان فرهنگی و هیات امنای مساجد و هیات های مذهبی استان تشکیل شده است.
ایام البیض از سحرگاه ۱۳ رجب آغاز و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت./ایرنا