حضرت علی(ع) وفرزندانش بهترین الگوبرای بشریت هستند

کلوسی مدرس شیعه شناسی در موسسه مطالعات اسلامی و عربی رم است که تاکنون دو کتاب درباره زندگی حضرت فاطمه (س) و حضرت زینب (س) به زبان انگلیسی منتشر کرده است. او از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ کشیش کلیسای سنت برنارد کیپ‌تاون در آفریقای جنوبی بود و قبل از آن‌هم به مدت ۶ سال ریاست […]

کلوسی مدرس شیعه شناسی در موسسه مطالعات اسلامی و عربی رم است که تاکنون دو کتاب درباره زندگی حضرت فاطمه (س) و حضرت زینب (س) به زبان انگلیسی منتشر کرده است. او از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ کشیش کلیسای سنت برنارد کیپ‌تاون در آفریقای جنوبی بود و قبل از آن‌هم به مدت ۶ سال ریاست حوزه سنت فرانسیس در این شهر را بر عهده داشت.
وی روز چهارشنبه در سفری که به لندن داشت به بهانه میلاد باسعادت حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) به خبرنگار ایرنا گفت: ‘حضرت علی (ع) معتقد بود عدالت الهی چیزی نیست که فقط در جهان آخرت باید منتظر آن باشیم. او اعتقاد داشت که باید در همین دنیا با مساله عدالت درگیر شد، حتی اگر به قیمت رنج کشیدن شخصی ما تمام شود.’
این روحانی مسیحی در این مصاحبه اظهار داشت که بیشتر مطالعاتش در حوزه واقعه کربلا و پیامدهای آن بوده بااین‌حال از خلال همین مطالعات باشخصیت حضرت علی (ع) آشنا شده، چون ویژگی‌های آن حضرت را می‌توان در فرزندان او، یعنی امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) مشاهده کرد.
وی بابیان اینکه مطالعات زیادی در مورد زندگی همسر آن حضرت یعنی حضرت فاطمه زهرا (س) و دو فرزند او یعنی امام حسین (ع) و زینب کبری (ع) دارد، عنوان کرد که پرهیزگاری عمیق و شجاعت بی‌مانند حضرت علی (ع) در زندگی همسر و فرزندان او به‌خوبی متبلور شده است.
کلوسی همچنین بابیان اینکه دنیای کنونی از دید بسیاری از انسان‌ها، جایی مخوف و خطرناکی به نظر می‌رسد افزود: ‘هرچند همگی ما درگیر فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی نیستیم، اما در زندگی روزمره بر سر دوراهی تصمیم‌های اخلاقی قرار می‌گیریم.’
وی دراین‌باره توضیح داد که این تصمیم‌گیری‌های اخلاقی، دشوار و ترسناک هستند چراکه می‌توانند موجب از دست رفتن محبوبیت ما شده و یا حمایت دیگران از ما را کاهش دهند.
این روحانی مسیحی در ادامه اظهار کرد: حضرت علی (ع) و فرزندانش نمونه‌ها و اسوه‌های بی‌نظیر برای بشر امروز هستند که چگونه باید بااخلاق زندگی کرد، چراکه زندگی بر اساس اخلاق درواقع معنای انسان بودن است.
وی در پایان تصریح کرد فقط همین یک نمونه از ارزش‌های معنوی امام علی (ع)، انسانی این‌چنین پرهیزگار و با رهبریتی چنین شجاعانه، کافی است تا من سالگرد میلاد او را به مسلمانان و به‌ویژه دوستان شیعه تبریک بگویم.
کلوسی به‌طورکلی معتقد است که پس از حادثه ۱۱ سپتامبر گرایش زیادی به دین اسلام صورت گرفته و افکار عمومی تمایل دارد تا واقعیت‌ها را به‌دوراز دیدگاه رسانه‌ها بشناسند. این روحانی مسیحی می‌گوید: مادامی صلح میان گروه‌های دینی برقرار نشود صلح در دنیا جاری نخواهد شد./ایرنا