جوانان هلال احمر ایلام در مراکز پرتردد گردشگران مستقر شدند

علی اصغر علی اکبری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ما، سحاب را مخفف سامانه حرکت های امدادی و بشردوستانه عنوان کرد و اظهار داشت: این طرح با هدف امدادرسانی و ارایه خدمات فرهنگی و امدادی متنوع به مسافران و گردشگران در سطح استان به اجرا در آمده است. وی ادامه داد: اعضای […]

علی اصغر علی اکبری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ما، سحاب را مخفف سامانه حرکت های امدادی و بشردوستانه عنوان کرد و اظهار داشت: این طرح با هدف امدادرسانی و ارایه خدمات فرهنگی و امدادی متنوع به مسافران و گردشگران در سطح استان به اجرا در آمده است.
وی ادامه داد: اعضای جوانان هلال احمر استان جهت کمک رسانی سریع و مناسب به گردشگران و مسافران نوروزی سازماندهی شده و در قالب تیم های ۲ نفره به صورت پیاده یا با دوچرخه در نقاط پرتردد و آسیب پذیر به گشت زنی و در صورت نیاز به امدادرسانی می پردازند.
معاون هلال احمر ایلام افزود: ارائه هشدارهای ایمنی به مسافران درباره مناطق پرخطر و نقاط آسیب‌پذیر و راهنمایی آنان به نقاط ایمن، پیشگیری از آلوده‌سازی و رهاسازی زباله‌های تولید شده در طبیعت، جنگل‌ها، تفرجگاه‌ها، ایمن سازی محل اجتماع و استقرار مسافران و مراجعان بومی در محدوده اماکن تفریحی و مناطق سیاحتی، فرهنگی و مذهبی و خدمات مراقبتی در پارک‌های تفریحی غیرایمن از دیگر وظایف و برنامه‌های تیم های سحاب است.
علی اکبری تاکید کرد: در نوزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی ۲۲ پست ثابت و سیار در سطح استان فعال که هر روز به مدت ۱۲ ساعت در خدمت مردم خواهند بود.

** بهره مندی ۹۰۰ مسافر از خدمات پست های ایمنی و سلامت مسافران نوروزی
به گفته وی، در اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی جمعیت هلال احمر، بیش از ۹۰۰ مسافر از خدمات هلال احمر استان بهره مند شده اند.
علی اکبری اظهار کرد: از مجموع این مسافران ۶۸۲ نفر به پست های ثابت و ۲۳۲ نفر به پست های سیار این جمعیت مراجعه کردند.
وی اضافه کرد: در این مدت بیش از ۵۰۰ مورد اقلام فرهنگی شامل نقشه راهنما، بروشور اطلاع رسان و سایر اقلام فرهنگی در بین مسافران توسط پست های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی هلال احمر استان توزیع شد.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر ایلام تصریح کرد: ۱۸۲ نفر از مسافران استان نیز خدمات فضای دوستدار کودک، ۲۹۲ نفر خدمات کمپین بهرفت (بهبود رفتارهای ترافیکی)، ۱۷۵ نفر از ایستگاه های سلامت و ۲۹ نفر نیز خدمات خیمه نماز هلال احمر استان ایلام را دریافت کردند.
علی اکبری ادامه داد: طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در استان ایلام از ۲۸ اسفند ماه سال گذشته همزمان با سراسر کشور توسط هلال احمر استان آغاز و به منظور خدمات رسانی مطلوب به مسافران استان ایلام، امکانات و تجهیزات لازم به کار گرفته شد./ایرنا