سیل در گلستان؛ سلبریتی ها در خانه! + گزارش تصویری

با وجود فروکش کردن باران باز هم خطر مردم برخی از شهرها و روستاهای استان را تهدید می‌کند و معاون عمرانی استاندار گلستان از مردم شهرستان‌های آق قلا، ترکمن و گمیشان که منازلشان در مسیر و جوار رودخانه‌های قره‌سو و گرگان رود است خواست تا جای ممکن هرچه زودتر منزل خود را تخلیه کنند. تصاویر […]

با وجود فروکش کردن باران باز هم خطر مردم برخی از شهرها و روستاهای استان را تهدید می‌کند و معاون عمرانی استاندار گلستان از مردم شهرستان‌های آق قلا، ترکمن و گمیشان که منازلشان در مسیر و جوار رودخانه‌های قره‌سو و گرگان رود است خواست تا جای ممکن هرچه زودتر منزل خود را تخلیه کنند.
تصاویر منتشر شده در فضای مجازی تنها نشان دهنده بخش کوچکی از خسارات وارد شده به مردم این دیار می‌باشد که با وجود کاهش بارندگی هنوز از حجم آبگرفتگی‌ها کم نشده است و خطر افراد زیادی را تهدید می‌کند.
هر چند این سیل و حجم فراوان بارش باران در این استان در سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده است، اما با وجود خسارات گسترده سیل و کمبود چادر، مواد خوراکی و سایر مایحتاج اولیه در این استان، خبری از گریه‌های مجری توانا ……! و کمپین آقای ……! و اعلام حساب توسط سلبریتی‌هایی که در حوادثی از این دست کاسه داغ‌تر از آش می‌شوند و با ژست‌های انسان دوستانه ادای خیرین نیکوکار را در می‌آورند، نیست و مردم این دیار کماکان روزها و شب‌های سختی را می‌گذرانند!
شاید سیل استان گلستان هنوز نتوانسته است احساسات این بزرگواران را جریحه دار کند یا دوستان در ایام نوروز دغدغه‌های نوروزی دیگری دارند که زمانی برای گرفتن عکس با خانه‌های محاصره شده با آب در روستاهای سیل زده گلستان ندارند! شاید هم حساب‌های مسدود شده شان بابت کمک‌های زلزله کرمانشاه هنوز گشایش نشده‌اند!
با وجود اینکه معرفی و تبیین سوژه برای گرفتن عکس‌های اینستاگرامی توسط سلبریتی‌ها، زیره به کرمان بردن است و خود این بزرگواران در این امر ید طولایی دارند ولی ذکر این نکته ضروری است انداختن عکس یادگاری درون قایق امدادی و رساندن غذا به روستائیانی که در محاصره سیل قرار دارند، به عنوان یک عکس نوستالژیک و خاطره انگیز می‌تواند در نوع خودش منحصر به فرد بوده و لایک خور خوبی داشته باشد! البته نجات اسب‌های اصیل ترکمن گرفتار در آب و خشک کردن آنها هم شاید برای خانم بازیگر به یک خاطره به یاد ماندنی و هیجان انگیز تبدیل شود!
دردمندانه در این بین رسانه ملی نیز نقشی کاملاً منفعل و خنثی در پیش گرفته و نباید از این رفتار دوگانه این رسانه میلی گذشت که در حوادث غیر مترقبه مشابه با اعلام اقلام مورد نیاز و شماره حساب هموطنان را به عزم ملی جهت کمک به مردم سیل دیده فرا می‌خواند ولی در مخابره سیل گلستان چنین اراده‌ای در رسانه عریض و طویل صدا و سیما دیده نمی‌شود و دوستان تنها به اعلام خبر و پخش مصاحبه مسئولان استان بسنده کرده‌اند!
البته این یک روی سکه است و نگرانی بزرگتر نحوه برخورد و حمایت دولت از سیل زدگان و جبران خسارات‌های وارد شده به مردم بعد از پایان ماجرا است که جا دارد نمایندگان مجلس و مسئولان استانی با تمام قدرت در احقاق حقوق از دست رفته مردم بکوشند و نگذارند حق مردم استان تضییع شود.
در خاتمه به اطلاع ملت شریف و انسان دوست کشور عزیمان برسانم اوضاع در روستاها و برخی شهرهای استان گلستان از حالت بحرانی نیز وخیم‌تر است و مردم به ترک خانه‌هایشان و رفتن به مکان‌های امن توصیه شده‌اند. در حال حاضر نیروهای امدادی هلال احمر، سپاه، ارتش، نیروهای بسیجی و برخی نهادهای مردمی در حال امدادرسانی خالصانه به مردم هستند که امید است با حمایت از آنها روند امدادرسانی شتاب و سرعت بیشتری پیدا کند. قایق، چادر، مواد خوراکی فاسد نشدنی، آب معدنی، پتو، وسایل روشنایی و گرمایشی مورد نیاز بسیاری از هموطنان است تا از مهلکه جان سالم در ببرند.