مراجع تقلید با سیل زدگان گلستان ابراز همدردی کردند

آیت الله صافی گلپایگانی در تماس تلفنی با نماینده ولی فقیه در گلستان ضمن اطلاع از آخرین وضعیت سیل در استان و مشکلات مردم به سیدکاظم نورمفیدی گفت: سلام و همدردی اینجانب را به مردم عزیزی که گرفتار سیل شده اند و مشکلات زیادی برای آنها پدید آمده بویژه اهالی ترکمن صحرا برسانید و از […]

آیت الله صافی گلپایگانی در تماس تلفنی با نماینده ولی فقیه در گلستان ضمن اطلاع از آخرین وضعیت سیل در استان و مشکلات مردم به سیدکاظم نورمفیدی گفت: سلام و همدردی اینجانب را به مردم عزیزی که گرفتار سیل شده اند و مشکلات زیادی برای آنها پدید آمده بویژه اهالی ترکمن صحرا برسانید و از مسوولین می خواهم همه توان خود را برای خدمت به مردم به کار گیرند. من دعا گوی همه شما هستم.
آیت الله فاضل لنکرانی هم در تماس تلفنی با نماینده ولی فقیه در گلستان با عموم مردم سیل زده استان بویژه اهالی ترکمن صحرا اظهار همدردی کرده و نگرانی بزرگان و فضلای حوزه علمیه قم را نسبت به مشکلات مردم سیل زده ابراز کرد.
همچنین نماینده آیت الله سیستانی در گفت و گوی تلفنی با امام جمعه گرگان آخرین وضعیت سیل زدگان گلستان را جویا شد.
حجت الاسلام شهرستانی در این تماس ضمن ابلاغ سلام و اظهار همدردی آیت الله سیستانی از مراجع معظم تقلید با مردم سیل زده استان گلستان بویژه اهالی ترکمن صحرا گفت: از همه می خواهم به کمک مردم گرفتار در سیل بشتابند.
به گزارش ایرنا؛ بارش شدید باران ۲۸ و ۲۹ اسفند ماه ۹۷ در شرق استان گلستان، باعث سر ریز شدن سد گلستان واقع در ۱۵ کیلومتری شرق شهر گنبدکاووس و طغیان رودخانه های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان شد.
با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی اخیر بیش از ۳۰۰ میلی متر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به ۱٫۵ متر رسید.
سرریز آب شدهای گلستان ۲ و بوستان در مناطق بالادستی، موجب به راه افتادن جریان سیل در رودخانه گرگانرود شد و همه شهرها و روستاهای حاشیه را به دلیل حجم فراوان آب دچار بحران سیل کرد./ایرنا