دولت برای جبران خسارت سیل کنار مردم مازندران ایستاده است

اسحاق جهانگیری روز یکشنبه در حاشیه بازدید از منطقه سیل زده تالار پشت شهرستان سیمرغ افزود: بخشی از کمک های دولت در قالب تسهیلات بلاعوض و بخش دیگر نیز در قالب تسهیلات ارزان قیمت بلند مدت خواهد بود. وی ادامه داد: در نخستین نشست هیات دولت برای چگونگی کمک بیشتر به مناطق سیل زده تصمیم […]

اسحاق جهانگیری روز یکشنبه در حاشیه بازدید از منطقه سیل زده تالار پشت شهرستان سیمرغ افزود: بخشی از کمک های دولت در قالب تسهیلات بلاعوض و بخش دیگر نیز در قالب تسهیلات ارزان قیمت بلند مدت خواهد بود.
وی ادامه داد: در نخستین نشست هیات دولت برای چگونگی کمک بیشتر به مناطق سیل زده تصمیم گیری خواهد شد.
معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه باید طرح های پیشگیرانه ای برای جلوگیری یا به حداقل رساندن خسارت بلایای طبیعی تهیه شود، افزود: استان های شمالی باید در اولویت این طرح های پیشگیرانه قرار گیرند.
جهانگیری اظهار داشت: بزودی در هیات دولت پیرامون چگونگی برنامه ریزی و اجرای طرح های پیشگیرانه تصمیماتی اتخاذ خواهد شد.
بارش باران که روز یکشنبه هفته گذشته در مازندران آغاز شد، بنا به اظهار نظر مسئولان هواشناسی مازندران در ۳۰ سال اخیر بی سابقه بود و نه تنها مردم مازندران و مسافران، حتی نیروهای امدادی را غافلگیر کرد.
آسیب به بیش از ۶ هزار واحد مسکونی روستایی، شهری ، تخریب ۵۰۰واحد مسکونی، تخلیه حدود ۵۰۰ خانوار شهرستان سیمرغ از منازلشان و سکنی گزیدن در دیگر شهرها، خسارت به مزارع کشاورزی و باغی در شهرهای مرکزی و شرقی استان و تخریب تاسیسات عمومی بخشی از خسارت سیلاب اخیر بود.
علاوه بر این آسیب به تاسیسات آب آشامیدنی ۲۶۵ روستا با حدود ۶۰ هزار خانوار ، تخریب و آسیب ۶۶ دهنه پل بزرگ و کوچک در روستاها و کم آبی تنها بخش و نمونه ای اندک از آسیب های سیلاب اخیر به مازندران است./ایرنا