استاندار هرمزگان به پویش هلال احمر برای کمک به سیل زدگان پیوست

فریدون همتی شامگاه یکشنبه با بیان این مطلب ضمن اعلام همدردی خود و مردم هرمزگان، از آمادگی کامل استانداری و نهادهای امدادی استان برای کمک به مردم سیل زده گلستان خبر داد. وی افزود: کمک به سیل زدگان و حادثه دیدگان از وظایف انسانی است و در مواقع ضرورت باید در کنار یکدیگر باشیم. همتی […]

فریدون همتی شامگاه یکشنبه با بیان این مطلب ضمن اعلام همدردی خود و مردم هرمزگان، از آمادگی کامل استانداری و نهادهای امدادی استان برای کمک به مردم سیل زده گلستان خبر داد.
وی افزود: کمک به سیل زدگان و حادثه دیدگان از وظایف انسانی است و در مواقع ضرورت باید در کنار یکدیگر باشیم.
همتی تاکید کرد: امیدوارم با مشارکت مردم دلسوز کشورمان و تلاش مسوولان دولت، مشکلات مردم سیل زده گلستان هر چه سریعتر برطرف شود.
با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی از هفته گذشته بیش از ۳۰۰ میلی متر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به ۱٫۵ متر رسید.
بخش زیادی از مناطق شمالی و غربی گلستان اعم از مزارع کشاورزی، راه ها، خانه های شهری و روستایی به زیر آب رفته و خسارت هایی فراوان به مردم این منطقه از کشورمان تحمیل شده است.
پویش هلال احمر برای کمک به مردم سیل زده استان های گلستان و مازندران از روز یکشنبه چهارم فروردین ماه شکل گرفته و این انگاره را دنبال می کند که کمک رسانی به هموطنان شمال کشور فقط باید از طریق کانال هلال احمر انجام شود.
در این ارتباط، مسوولان هلال احمر کشور – که نمی خواستند کمک رسانی به مردم، مانند آنچه در واقعه زلزله کرمانشاه رخ داد، تکرار شود و هرکس برای خود شماره حسابی بدهد – در بیانیه ای اعلام کرد که هموطنان می توانند جهت اهدای کمک های نقدی خود برای جبران خسارات سیل زدگان شمال کشور از مسیرهایی قانونی اقدام کنند./ایرنا

هلال احمر در بیانیه خود، شماره حساب، شماره کارت، شماره شبا و کد دستوری برای پرداخت موبایلی را اعلام کرد که به این شرح است:
– شماره حساب ۹۹۹۹۹ نزد تمامی بانک های کشور به نام جمعیت هلال احمر
– واریز از طریق شماره کارت: ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۶۴۶۰۶
– شماره شبای بانک ملت: ۹۲۰۱۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۹۹۹۹۹ واریز با کد دستوری: *۷۸۰*۱۱۲#