تردد در گردنه های همدان نیازمند زنجیر چرخ است

سرهنگ رضا عزیزی روز دوشنبه در گفت و گو با ما بیان کرد: ریزش برف در گردنه های اسدآباد، همه کسی، سوباشی کبودراهنگ، آورزمان نهاوند و زاغه از شب گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد. وی اضافه کرد: ارتفاع برف در برخی از گردنه ها به ۳۰ سانتیمتر هم می رسد با این وجود […]

سرهنگ رضا عزیزی روز دوشنبه در گفت و گو با ما بیان کرد: ریزش برف در گردنه های اسدآباد، همه کسی، سوباشی کبودراهنگ، آورزمان نهاوند و زاغه از شب گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
وی اضافه کرد: ارتفاع برف در برخی از گردنه ها به ۳۰ سانتیمتر هم می رسد با این وجود تیم های راهداری در حال نمک پاشی و بازگشایی راه ها هستند.
رییس پلیس راه استان همدان گفت: ماموران پلیس راه از تردد خودروهای بدون زنجیر چرخ جلوگیری کرده و اجازه ورود آنها را به گردنه ها نمی دهند.
سرهنگ عزیزی بیان کرد: با وجود توصیه های مکرر پلیس برای همراه داشتن وسایل زمستانی اما بیشتر خودروهای عبوری از جاده های همدان، زنجیر چرخ همراه ندارند.
وی به مسافران نورزی توصیه کرد: از سفرهای غیر ضروری پرهیز کرده و در صورت ضرورت سفر تجهیزات زمستانی، لباس گرم و زنجیر چرخ به همراه داشته و علاوه بر استفاده از لاستیک های آج دار و یخ شکن، باک سوخت وسیله نقلیه را پیش از سفر پر کنند.
رییس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: با توجه به لغزندگی جاده هم اینک سرعت خودروها به کمتر از ۵۰ کیلومتر در ساعت رسیده است.
سرهنگ عزیزی بیان کرد: شمار متوفیان سوانح جاده ای نسبت به سال گذشته تغییر نداشته است اما شمار مجروحان چهار درصد افزایش داشته است.
وی اضافه کرد: بیشترین میزان مجورحان سوانح جاده ای همدان مربوط به ۲۴ ساعت گذشته است که در چهار سانحه رانندگی ۱۸ تن مجروح و مصدوم شدند./ایرنا