۵۰۰ هزار نفر از جاذبه های گردشگری کرمانشاه دیدن کردند

امید قادری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما، به اقامت میهمانان نوروزی اشاره کرد و افزود: در این مدت ۲۱۱ هزار و ۷۸۱ مسافر در کرمانشاه اقامت داشته است. وی ادامه داد: این تعداد میهمان نوروزی در هتل ها، هتل آپارتمان ها، میهمان پذیرها، اقامتگاه های بوم گردی و خوابگاه های آموزش […]

امید قادری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما، به اقامت میهمانان نوروزی اشاره کرد و افزود: در این مدت ۲۱۱ هزار و ۷۸۱ مسافر در کرمانشاه اقامت داشته است.
وی ادامه داد: این تعداد میهمان نوروزی در هتل ها، هتل آپارتمان ها، میهمان پذیرها، اقامتگاه های بوم گردی و خوابگاه های آموزش و پرورش استان اسکان یافته اند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه اظهار کرد: همچنین در مدت یادشده ۵۱۰ هزار و ۹۱۲ مورد بازدید مسافران نوروزی از بناهای تاریخی و تفرجگاه های طبیعی گردشگری استان گزارش شده است.
قادری افزود: در بحث نظارت ها، تاکنون ۶۹۴ مورد نظارت از تاسیسات گردشگری، رستوران های بین راهی، واحدهای اقامتی توسط اعضای ستاد خدمات سفر استان انجام گرفته و به ۲۹ مورد تذکر داده شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه تصریح کرد: در روز گذشته ۱۱۹ مورد بازدید صورت گرفته که یک مورد از آنها منجر به تذکر شده است .
در استان کرمانشاه علاوه بر مساجد تاریخی و جاذبه های طبیعی بسیار زیاد و دلنواز بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ اثر تاریخی ثبت ملی شده نیز وجود دارد که مجموعه تاریخی طاق بستان، محوطه باستانی بیستون، معبد آناهیتا و سنگ نوشته و نقش برجسته آنوبانی نی با چهار هزار و ۸۰۰ سال قدمت در سرپل ذهاب از مهمترین این آثار هستند.
براساس آثار موجود تاریخی، کرمانشاه ۱۰۰ هزار سال قدمت دارد و بخش کوچکی از شاهکارهای خلفت پروردگار را می توان در این استان زیبا به چشم دید.
سال گذشته بیش از ۲ میلیون گردشگر وارد استان کرمانشاه شدند./ایرنا