۲۳ هزار مسافر نوروزی در مدارس ایلام اسکان یافتند

اسفندیار رستم زاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: این مسافران در قالب بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ خانوار در ۱۴۱ مدرسه در مناطق مختلف این استان از ۲۸ اسفندماه پارسال تا روز گذشته اسکان یافته اند. وی با بیان اینکه دره شهر پذیرای بیشترین اسکان مسافران بوده، […]

اسفندیار رستم زاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: این مسافران در قالب بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ خانوار در ۱۴۱ مدرسه در مناطق مختلف این استان از ۲۸ اسفندماه پارسال تا روز گذشته اسکان یافته اند.
وی با بیان اینکه دره شهر پذیرای بیشترین اسکان مسافران بوده، گفت: اسکان در این فضاها در قالب ۸۱۴ کلاس درس تا ۱۵ فروردین سال آینده در مناطق مختلف استان انجام می شود.
وی ادامه داد: از مجموع این کلاس ها پنج کلاس ویژه، ۴۴۳ کلاس الف و ۳۶۶ کلاس ب هستند که بر اساس امکانات رفاهی درجه بندی شده اند.
به گفته وی، تعرفه اسکان میهمانان در این مدارس نسبت به پارسال افزایش و به منظور ارائه خدمات گسترده تر به میهمانان نوروزی این فضاها به امکانات اولیه همچون یخچال، تلویزیون، فرش و اجاق گاز تجهیز و ستاد اسکان میهمانان نوروزی در ۱۴ منطقه آموزشی استان نیز تشکیل شده است.
رستم زاد یادآور شد: مدارس پیش بینی شده برای اسکان میهمانان فرهنگی و نوروزی با ظرفیت پذیرش روزانه بیش از چهار هزار نفر در شهرستان های مختلف استان برای تعطیلات نوروز ۹۸ تجهیز خواهند شد.
وی با بیان اینکه در تعطیلات نوروزی پارسال ۳۲ هزار میهمان در مدارس این استان اسکان یافتند، افزود: دره شهر و ایلام به ترتیب پذیرای بیشترین اسکان میهمان بودند.
استان ایلام با جاذبه های طبیعی و گردشگری فراوان در ایام تعطیلات نوروز پذیرای هزاران میهمان از مناطق مختلف کشور است./ایرنا