بارندگی های دهلران از مرز ۵۰۰ میلیمتر عبور کرد

مجید عسگری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: از ابتدای فصل بارش تاکنون (اول مهرماه) بیش از ۵۰۱ میلیمتر در این شهرستان گرمسیری ثبت شده که نسبت به دوره مشابه پارسال با ۱۵۴ میلیمتر افزایش ۲۲۶ درصدی را نشان می دهد. وی افزود: این مقدار در مقایسه با میانگین بلند […]

مجید عسگری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: از ابتدای فصل بارش تاکنون (اول مهرماه) بیش از ۵۰۱ میلیمتر در این شهرستان گرمسیری ثبت شده که نسبت به دوره مشابه پارسال با ۱۵۴ میلیمتر افزایش ۲۲۶ درصدی را نشان می دهد.
وی افزود: این مقدار در مقایسه با میانگین بلند مدت شهرستان که ۲۰۸ میلیمتر است از افزایش ۱۴۱ درصدی برخوردار است.
فرماندار دهلران با اشاره به اینکه طی ۷۲ ساعت گذشته حدود ۴۸ میلیمتر بارندگی در این شهرستان گزارش شده ، یادآور شد: با توجه به پیش بینی های هواشناسی مبنی بر بارش باران و تگرگ و برف در مناطق کوهستانی لذا ستاد بحران شهرستان در حالت آماده باش کامل قرار گرفت.
عسگری گفت: تاکنون ۲ جلسه ستاد بحران شهرستان انجام و اطلاع رسانی لازم در خصوص احتمال سیل و تگرگ و وزش باد شدید به مردم، مسافران و گردشگران ،عشایر و کشاورزان انجام شد.
مدیر جهاد کشاورزی دهلران نیز گفت: در اثر بارش های اخیر و باد ۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی دچار خوابیدگی شده اند.
عباس احمدی افزود: بطور میانگین ۲۰ درصد به این سطح زیرکشت خسارت وارد شده و میزان خسارات دقیق به اراضی کشاورزی در حال بررسی است.
مدیر امور آب دهلران نیز تاکید کرد: حجم ذخیره سد دویرج ۲۰۵ میلیون متر مکعب است که هم اکنون ذخیره آن ۲۰۰ میلیون متر مکعب شده است.
محمدباقر مرادی افزود: رهای سازی بخشی از آب سد برای احتمال سیلاب ها در دستور کار است./ایرنا