راه دسترسی یادمان شرهانی تا فردا مسدود است

سرهنگ علی آبدونی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به شدت بارندگی ها در منطقه آبدانان و سرریز شدن سد دویرج مسئولان سد برای پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی اقدام به باز کردن دریچه های این سد و رها سازی مقادیر زیادی از آب سد کرده اند. […]

سرهنگ علی آبدونی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به شدت بارندگی ها در منطقه آبدانان و سرریز شدن سد دویرج مسئولان سد برای پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی اقدام به باز کردن دریچه های این سد و رها سازی مقادیر زیادی از آب سد کرده اند.
وی توضیح داد: چون جاده دسترسی یادمان شرهانی در طول مسیر این آب قرار گرفته بنابراین تا زمان فرونشست آب رها شده امکان حضور کاروان های راهیان نور در منطقه شرهانی امکان ندارد.
آبدونی ابراز امیدواری کرد: مسیر شرهانی تا فردا خشک و با کمک دستگاه های راه سازی برای تردد خودرو های شخصی و کاروان های راهیان نور ترمیم و به سازی شود.
وی در خصوص آمار تردد زائران از این یادمان گفت: از ابتدای اسفندماه تا دیروز ۲۳ هزار نفر زائر شخصی یا کاروان های راهیان نور از این یادمان بازدید کرده اند.
وی میانگین بازدید روزانه از این یادمان ملی را بین یک هزار تا هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد که شامل کاروان های راهیان نور و ماشین های شخصی و خانوادگی است.
به گزارش ایرنا، یادمان های چهارگانه شرهانی دهلران، نقطه ایثار مهران، قرارگاه حضرت امیرالمومنین (ع) و منطقه عمومی بانروشان ایلام از مهم ترین مناطق و یادمان های دفاع مقدس استان ایلام هستند که این اماکن در ایام مختلف سال میزبان تعداد زیادی از کاروان های راهیان نور اقشار مختلف مردم کشور است.
میمک، زمین فوتبال چوار، کوشک ایوان، یادمان شهید چاغروند، سارات سومار از دیگر مناطق عملیاتی استان ایلام است که با ایجاد زیرساخت های مناسب در طول سال می تواند پذیرای کاروان های راهیان نور باشند.
ایلام به عنوان یکی از استان هایی که به صورت مستقیم در جنگ تحمیلی درگیر بود، در دوران هشت سال دفاع مقدس سه هزار شهید، ۱۱ هزار جانباز و ۳۳۲ آزاده تقدیم اسلام و انقلاب کرده است./ایرنا